Millî Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından öğretmenlerin 2024 yılı il içi isteğe bağlı yer değiştirme işlemlerine ilişkin duyuru, www.personel.meb.gov.tr adresinde yayınlanmıştı. Öğretmenlerin il içi yer değiştirme başvuru süreci ardından tüm gözler sonuç tarihine çevrildi. İl İçi Tayin sonuçları açıklandı mı? İl İçi Tayin Sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte yanıtlar...

İL İÇİ ATAMA SONUÇLARINDA KRİTERLER NEDİR?

İl içi tayinleri, yarın (22 Mayıs 2024)  il valilikleri  tarafından gerçekleştirilecek. MEB İl İçi Öğretmen Yer Değiştirme Klavuzuna göre; adaylarda 30 Eylül 2024 tarihi itibarıyla bulundukları eğitim kurumunda en az 3 yıllık çalışma süresini tamamlamış olma şartı aranacak. İl içi yer değiştirmeler, öğretmenlerin tercihleri dikkate alınarak hizmet puanı üstünlüğüne göre yapılacak.

HİZMET PUANLARI EŞİT OLURSA NE OLACAK?

Hizmet puanının eşitliği hâlinde sırasıyla öğretmenlikteki hizmet süresi daha fazla olana, öğretmenliğe daha önce başlayana öncelik verilecek. Eşitliğin devamı hâlinde ise atanacak öğretmen bilgisayar kurası ile belirlenecek. MEB öğretmen il içi ve iller arası atama sonuçları MEBBİS üzerinden öğrenilecek. 

SÜREÇ TAKVİMİ NASIL İŞLEYECEK?

Muhabir: DUYGU TEKİN