Kepez Belediyesi, Başköy Mahallesi’nde, yapı ömrünü tamamlayan hizmet binasının yerine, her kesimin taleplerini karşılayacak modern bir bina inşa etti. Yapımı tamamlanan bina, mahalleye hizmet vermeye başladı. 

Halk mamaya rağbet arttı Halk mamaya rağbet arttı

HAKAN TÜTÜNCÜ, OSMANLI YÖRÜKLERİ’NE VERDİĞİ SÖZÜ YERİNE GETİRDİ

Başköy Mahallesi’nde yaşayan Yeni Osmanlı Yörükleri, Kepez Belediyesinin kurulduğu ilk yıllarda yapılan hizmet binasının, yapı ömrünü tamamlaması ve ihtiyaçlara cevap verememesinden dolayı, yıkılmasını yerine de yeni bir bina yapılmasını talep etmişti. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de mahalleyi bir ziyaretinde, muhtarlık ofisi ve öğretmenler odası olarak kullanılan binayı incelemiş ve yeni bir hizmet binası yapılması sözü vermişti. Sözünün arkasında duran Kepez Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı’nın Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Hakan Tütüncü, mahalleye yeni bir hizmet binası kazandırdı. 

“TALEPLERİ KARŞILAMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Yeni hizmet binasının Osmanlı Yörükleri’ne hayırlı olmasını dileyen Hakan Tütüncü, “Yeni Osmanlı Yörüklerimizin yaşadığı Başköy Mahallesi’ndeki hemşehrilerimize, öğretmenlerimize yapı ömrünü tamamlayan hizmet binasını yenileme sözü vermiştik. Mahallemize sosyal yaşamı kolaylaştıran, hizmet taleplerini karşılayan güzel bir kalıcı eser yaptık. Yeni hizmet binamızı, çocuklarımız, öğretmenlerimiz, hemşehrilemiz güle güle kullansınlar. Eserler zincirimize yenilerini eklemeye, vatandaşlarımızın taleplerini karşılamaya devam edeceğiz” dedi. 

Yeni hizmet binası içerisinde kütüphane, muhtarlık ofisi, öğretmenler odası ve aile hekimliği birimi gibi alanlar yer alıyor. 


 

Kaynak: KEPEZ BELEDİYESİ BÜLTEN