Kick boks sporuna 10 yaşında başlayan Elif Aynur katıldığı ulusal ve uluslararası turnuvalarda birçok derece elde etti. Aynur, 2021 yılında antrenman sırasında talihsiz bir sakatlık yaşadı ve sağ diz çapraz iç bağları koptu. Yaşadığı sakatlık nedeniyle spora ara veren Aynur bu yıl iyileşip yeniden çalışmalara başladı. Bir aylık hazırlığın ardından 16- 19 Mayıs tarihleri arasında İstanbul'da düzenlenen 9'uncu Turkish Wako Dünya Kupası'na katılan Elif Aynur, light contack branşında 70 kiloda üçüncülük kürsüsüne çıktı.

3 YIL ARA VERMEK ZORUNDA KALDIM

Başarılarından bahseden milli sporcu Elif Aynur, "10 yaşından beri bu sporu yapıyorum. Ulusal ve uluslararası derecelerim var. Milli sporcuyum. 2021 yılında bir sakatlık yaşayıp, 3 yıl ara vermek durumunda kaldım. Bir aylık çalışmayla katıldığım Dünya Kupası'nda üçüncülük elde ettim" dedi.

‘ŞAMPİYONLUK İÇİN ÇALIŞACAĞIM’

1-9 Temmuz tarihleri arasında Konya'da düzenlenecek Türkiye Kick Boks Turnuvası'na hazırlandığını belirten Aynur, "Bu turnuva sonrasında Dünya Şampiyonasına gidecek sporcular belirlenecek. Şampiyonluk için çalışacağım. Bana desteklerini esirgemeyen ailem ve antrenörüm Deniz Sögü Koç'a çok teşekkür ediyorum" diye konuştu. 


 

Kaynak: İHA