Serik Devlet Hastanesi'ne yaptırılan Atatürk büstü ile mescit törenle açıldı. Serik Devlet Hastanesi girişi önünde hastanede görevli doktorlar tarafından yaptırılan Atatürk büstünün açılışına AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Söker, MHP İlçe Başkanı Osman Üstünmet, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Çömezoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü İkram Ekiz, İlçe Müftüsü İbrahim Köksal, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Melahat Gez, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Havva Akcan, hastane çalışanları ve davetliler katıldı.

"ONUR VE GURUR İÇERİSİNDEYİZ"

Açılış öncesi konuşan Başhekim Serkan Kurt, "Serik Devlet Hastanesi doktorları hastanemize bir Atatürk büstü kazandırmak istedi ve bu taleplerini bize iletti. Tabii böyle güzel bir talep karşısında da sahipsiz kalmamızın imkanı yoktu. Maddi kısmının tamamını Serik Devlet Hastanesi doktorları üstlenerek Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün büstünü Serik Devlet Hastanesi'ne kazandırmanın onur ve gururu içerisindeyim. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk tüm silah arkadaşlar ve vatan uğruna canını vermiş tüm şehitlerimiz için büstümüz hastanemize ve hayırlı uğurlu olsun" dedi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından protokol tarafından büstün açılışı gerçekleştirildi.

MESCİT DE HİZMETE AÇILDI

Serik Devlet Hastanesi bahçesine Dikmen Mahalle Muhtarı Erdoğan Sarı ve Eskiyörük Mahalle Muhtarı Ramis Güzel tarafından yaptırılan mescit de törenle açıldı. Müftü İbrahim Köksal tarafından yaptırılan duanın ardından protokol mescidin açılışı gerçekleştirildi.

Kaynak: DHA