Antalya'nın Serik ilçesinde saman balyası yüklü kamyonette başlayan yangında 30 dönüm çalılık alan ve bazı seraların plastik örtüleri hasar gördü. Kamyonet ise tamamen yanarak kullanılamaz hale geldi.

KAMYONETTEN ÇIKAN YANGIN ÇALLILIK ALANA SIÇRADI

Yangın saat 14.00 sıralarında Tekke Mahallesi'nde meydana geldi. Kimliği henüz öğrenilemeyen kişiye ait saman balyası yüklü kamyonetin lastik bölümünde yangın çıktı. Çalılık alana sıçrayan alevler bir anda büyüdü. Vatandaşların ihbarı üzerine bölgeye jandarma ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Büyükşehir Belediyesi'ne ait 4 itfaiye aracının yanı sıra vatandaşlar da traktör ve ilaçlama motorlarıyla alevlere müdahale etti.

SERİK'TE 30 DÖNÜMLÜK ALAN KÜLE DÖNDÜ

Uzun uğraşlar sonucu söndürülen yangında kamyonet tamamen yanarken, yaklaşık 30 dönüm çalılık alan kül oldu. Çevredeki bazı seraların da plastik örtüleri yandı. Jandarma olayla ilgili inceleme başlattı. Mahalle muhtarı Hüseyin Aksoy, "Balya yüklü pikabın lastiğinin patladığını, yangının buradan çıktığını duyduk. Arazide ve bazı seralarda hasar meydana geldi" dedi.

YANGIN İTFAİYENİN MÜDAHALESİYLE SÖNDÜRÜLDÜ

Diğer yandan Abdurrahmanlar Mahallesi'ndeki bir ahırda elektrik kontağından yangın çıktı. Yangın itfaiyenin müdahalesiyle kısa sürede söndürüldü. Yangında ahırda bulunan hayvan yemleri tamamen yanarak zarar gördü.

Kaynak: DHA