Kaya, Side’nin sorunlarını TBMM’ye taşıdı Kaya, Side’nin sorunlarını TBMM’ye taşıdı

31 Mart'ta yapılacak mahalli idareler seçimleri için siyasi hareketlilik de arttı. Aday olamayan belediye başkan aday adaylarının kimi istifa etti başka  bir partiden aday oldu kimi küstü kenera çekildi. Şimdi gözler, partilerin belediye meclis üyelikleri listelerine çevrildi. Yarın YSK'ya bağlı ilçe seçim kurullarına verilecek belediye meclis üyelikleri listesi için tartışmalar da başladı. CHP Kepez Belediye BAşkan Adayı Mesut Kocagöz'ün seçim kampanyasının  koordinasyonu üstlenen Canip Can görevinden ayrıldı. 

LİSTE ANLAŞMAZLIĞI MI?

Partilerin pür dikkat yarın YSK ilçe seçim kuruluna teslim edilecek belediye meclis üyesi aday listesi hazırladığı bir aşamada gelen görevden ayrılma haberi, "CHP Kepez'de liste anlaşmazlığı mı yaşandı?" sorusunu akıllara getirdi. Kepez Seçim Kurulu Merkezi Başkanlığı görevine dört elle sarılan CHP'nin kıdemli ismi Canip Can'ın istifasını seçim koordinasyonu için oluşturulan whatsApp grubundan duyurduğu öğrenildi. 

KOCAGÖZ'ÜN OY HESABININ LİSTEYE YANSIMASI 

2004- 2009 döneminde belediye başkanlığı yapan Erdal Öner döneminde Belediye Başkan Yardımcılığı yapan, Menderes Türel döneminde ise Büyükşehir Belediye Meclis Üyeliği yaparken istifa ederek CHP'ye geçip Kepez Belediye Başkan Aday Adayı olan Mesut Kocagöz, son 5 yıldır CHP'den Büyükşehir Belediye Meclis Üyeliği yapıyordu. 31 Mart için CHP Kepez Belediye Başkan Adayı olan Mesut Kocagöz'ün siyasi geçmişine uygun bir meclis üyesi aday listesi oluşturmak istediği kulislerden sızan bigiler arasında yer alıyor. Seçim Kurulu Başkanlığı görevini üstlenerek kampanyanın koordinasyonunu üstlenen Canip Can'ın yazılı bir açıklama yapmasa da AK Parti ve MHP tandanslı meclis üyesi aday listesi yapılmak istenmesinin görevden ayrılmadsında etkili olduğu iddia edildi. 

Canip Can'ın istifa mesajı şöyle: 

"Değerli Kepez Seçim Kurulu Üyeleri ve Seçim Görevlileri,
Gördüğüm lüzüm nedeniyle Kepez Seçim Kurulu Merkezi Başkanlığı görevinden ayrılma kararı aldığımı sizlere üzülerek bildirmek isterim.Görev sürem boyunca, Kepez'de adil ve şeffaf bir seçim ortamı oluşması için büyük bir özveri ile çalıştım. Bu süreçte sizlerin desteğini ve katkısını her zaman hissettim. Hepinize yürekten teşekkür ediyorum.19 Şubat 2024 tarihi itibariyle Kepez Seçim Kurulu Merkezi Başkanlığı görevinden ayrılıyorum. Görev sürem boyunca göstermiş olduğunuz destek ve katkılar için tekrar teşekkür eder, bundan sonraki seçimlerde sizlere başarılar dilerim.

Saygılarımla,

[Canip CAN]"

Muhabir: DUYGU TEKİN