Adana’da kış ortasında yaz havası Adana’da kış ortasında yaz havası

Osmanlı Devleti'nin 34. Padişahı Sultan 2. Abdülhamid Han’ın, 106. vefat yılı nedeniyle Fatih Çemberlitaş'taki Sultan 2. Abdülhamid Han'ın türbesinde anma töreni düzenlendi. 

KUR’AN-I KERİM TİLAVETİ

İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından düzenlenen törene, İstanbul Valisi Davut Gül'ün yanı sıra Osmanoğlu Yardımlaşma Derneği üyeleri ve vatandaşlar katıldı. Kur-an'ı Kerim tilavetiyle başlayan programda, Abdülhamid Han'ın kabri başında dua edildi.

“TAŞIDIĞIMIZ MESULİYET VAR”

Programda bir konuşma yapan Sultan 2. Abdülhamid Han'ın 4. kuşak torunu olan, Osmanoğlu Yardımlaşma Derneği Başkanı Orhan Osmanoğlu, Sultan Abdülhamid Han'ın torunu olduğu için gurur duyduğunu belirtti. Osmanoğlu, "Hem gurur duyuyoruz hem de sorumluluk var. Bu sorumluluk bizim için çok önemli. Taşıdığımız bir mesuliyet var. Bundan dolayı biz de dedelerimizin yolundan bir şeyler yapmak istiyoruz, yapmaya da uğraşıyoruz. Şu anda 'Gazze için nöbetteyiz.' diye bir sloganımız var. Derneğimiz, Allah'a bin şükür olsun bir hayır derneği. Dedelerimizin yolunda devamlı çalışıyoruz" dedi. Programın ardından katılımcılara lokma tatlısı ikram edildi.
 

Kaynak: AA