Tüm yurtta etkisini gösteren soğuk hava dalgası ve beraberinde gözlenen kar yağışları Antalya’nın birçok ilçesinin beyaza bürünmesine neden oldu. Yaşam kalitesini azaltan ve yer yer ulaşımın aksamasına neden olan kar yağışı sonrası, trafik kazalarını önlemede etkili olan ‘tuzlama’ çalışmaları da önem kazandı.

Yurdun birçok bölgesinde karla mücadele ekipleri, kar yağışı ve soğuk hava ile birlikte kar temizliği ve yollarda oluşabilecek buzlanma tehlikesine karşı tuzlama çalışmasına ağırlık verirken Elmalı Belediyesi’nin tuzlama çalışması için izlediği yöntem, ‘Neden kısa sürede daha etkili hizmet verilmiyor?’ sorusunu akıllara getirdi.

Vatandaşların belediyenin hizmetlerini sorgulamasına neden olan görüntü Elmalı Belediye Başkanı Halil Öztürk’ün sosyal medya hesaplarından geldi. Belediye Başkanı Halil Öztürk, ilçede etkisini gösteren kar yağışı sonrası belediyenin görev kalemleri arasında yerini alan tuzlama çalışmalarına ilişkin sosyal medya hesabı üzerinden paylaşım yaptı. Bir belediye çalışanının elinde bulunan kova ile tuzlama çalışması yaptığını gösteren paylaşım vatandaşlar tarafından şaşkınlıkla karşılandı.

Mersin'de ilk kez yapılıyor! Herkes çocuklar gibi şen Mersin'de ilk kez yapılıyor! Herkes çocuklar gibi şen

Konuya ilişkin yaptığı açıklamada; “İlçemizde kar yağışının bu gece itibariyle başlamasıyla vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamaması için yol tuzlama çalışmalarını gerçekleştiriyor. Trafiğe çıkacak sürücülerimizin zincir ve kış lastiği kullanmadan trafiğe çıkmamaları konusunda hassasiyet göstermelerini rica ediyorum. #ElmalıİçinÇalışıyoruz” ifadelerine yer veren Elmalı Belediye Başkanı Halil Öztürk’ün ‘hassasiyet’ içerikli paylaşımı, ‘Aynı hassasiyet belediye tarafından gösteriliyor mu?’ yorumuna davetiye çıkardı.

Kar ve soğuk havanın olumsuz durumlara sebep olmaması için tüm yurtta belediye ekipleri teyakkuza geçerken, Elmalı Belediyesi karla mücadele ekiplerinin kış dönemi boyunca ana yollarda, yaya kaldırımlarında ve ara sokaklarda kar temizliği ve tuzlama çalışması hususunda nasıl bir çalışma stratejisi izleyeceği şimdiden merak konusu oldu.

Muhabir: DUYGU TEKİN