Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ordu Milletvekili Adıgüzel, TBMM Genel Kurulu'nda konuştu. Milletvekillerine tanınan bir dakikalık sürede hakkını Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın Türkiye gündeminde birçok tartışmayı beraberinde getiren lüks makam aracı için kullanan Adıgüzel, Başkan Erbaş'a sorular yöneltti.

"ARABA NEDİR? PARASI NEDİR?

Adıgüzel, "Organize İşler" filmini anımsatan konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

"Ülkemizin ekonomik durumu ortada ve tasarruf tedbirleri konuşuluyorken Diyanet İşleri Başkanı makam aracı saltanatına devam ediyor. Aracın varlığı ve kiralandığı Diyanet İşleri Kurumu tarafından yapılan açıklama ile kabul edilmiş ama açıklama metninde aracın marka ve modeli telaffuz edilmemiş, 'mevzubahis araç' şeklinde tanımlanmıştır. Sanırım utanmışlardır ama millet merak ediyor, o yüzden durumu netleştirelim. Bu kiralık aracın marka, model, yılı ve kirası nedir? Bu araç dışında Diyanet envanterinde kayıtlı veya kiralık kaç tane daha makam aracı ve toplam giderleri nedir? Ya da bir film repliğiyle tekrar sorayım: Ali Erbaş, araba nedir, para nedir? Araba nedir, parası nedir? Araba nedir, parası nedir?"

ORGANİZE İŞLER FİLMİ REPLİĞİ

TBMM sıralarına konu olan film repliği:

-Araba nerede?

-Müşteride.

-Para nerede?

-Yarın verecekler.

-Araba nerede?

-Müşteride.

-Para nerede?

-Yarın verecekler.

Bugüne kadar girdiğiniz bütün mülakatları unutun! Çobanlara mülakat şoku... Bugüne kadar girdiğiniz bütün mülakatları unutun! Çobanlara mülakat şoku...
Muhabir: DUYGU TEKİN