Türkiye İşçi Partisi, aday açıklama toplantısı TİP Genel Başkanı Erkan Baş’ın katılımıyla Cam Piramit Toros Salonu’nda gerçekleştirildi.

Antalya’da 7 ilçe belediye başkan adayının açıklandığı toplantı salonunda ‘Can Atalay’a ve Gezi tutsaklarına özgürlük’, ‘Sosyalist belediye sermaye ile değil emekle inşa edilir’, ‘Kentine sahip çık! Kapitalizme dur de!’ pankartlarına yer verildi.

YUNUS BAŞARAN VE EMİNE BÜYÜKNOHUTÇU

TİP Genel Başkanı Erkan Baş, yerel seçimlere ilişkin yaptığı konuşma sonrası, Antalya’da 7 ilçe belediye başkan adayı açıklandı. TİP’in Konyaaltı Belediye Başkan Adayı Yunus Başaran olarak tercih edilirken, Muratpaşa Belediye Başkan Adayı ise Emine Büyüknohutçu gösterildi.

ALANYA, GAZİPAŞA, KUMLUCA, KORKUTELİ, KAŞ

TİP’in ilçelere yönelik seçim çalışma programında ise Alanya, Gazipaşa, Kumluca, Korkuteli ve Kaş belediye başkan adayları yer aldı.

Alanya’da Hülya Armen’in, Gazipaşa’da Ümran Uygun Çolakoğlu’nun, Kumluca’da Ali Altınkan’ın, Korkuteli’nde Semra Yılmaz’ın, Kaş’ta ise Halil Geçeli’nin belediye başkan adayı olduğu liste kamuoyu ile paylaşıldı.

Sümer projelerini 6 Mart’ta tanıtacak Sümer projelerini 6 Mart’ta tanıtacak

Kürsüye çıkarak konuşma yapan TİP belediye başkan adayları, yerel yönetimleri ranttan değil, halktan yana kuracaklarını vurguladı.

Muhabir: DUYGU TEKİN