Antalya polisi tarafından Alanya ilçesinde tur tekneleri dahil olmak üzere 3 farklı adreste eş zamanlı uyuşturucu operasyonu gerçekleştirildi. 

3 AŞAMALI OPERASYON

Türk turizminin başkenti Antalya sınırları içerisinde yer alan ve ülkenin en yoğun turistik ilçeleri arasında gösterilen Alanya’da polis tarafından uyuşturucu operasyonu gerçekleştirildi. 3 aşamalı olarak icra edilen narkotik operasyonlarındaki adresler, araması olan şahıslara ait ikametler, yat ve tur tekneleriyle umuma açık işletmeler oldu. 

OPERASYONLAR EŞ ZAMANLI YAPILDI

Alanya ilçe sınırları içerisinde daha önceden tespiti yapılan ve 3 aşama ile planlanan uygulama gereği başta Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü personeli ile Özel Harekât Timi olmak üzere toplam 43 Ekip, 530 personel ve 4 Narkotik Köpeği ile eş zamanlı helikopter destekli uygulama ve operasyon yapıldı.

OPERASYONLARDA ELE GEÇİRİLENLER

Operasyonlarda 1288 şahıs, 189 araç ve 23 tur teknesi sorgulanırken, 36 umuma açık işletme denetlendi. Uyuşturucu madde ticareti yapıldığı değerlendirilen 15 ikamette yapılan aramadaysa 1850 gram Esrar maddesi, 73 kök kenevir bitkisi, 1549 kullanımlık sentetik kannabinoid(A4) maddesi,  14 gram tütüne emdirilmiş sentetik kannabinoid maddesi, 63 gram metamfetamin maddesi, 104 adet sentetik ecza maddesi, 4,37 gram kokain maddesi, 4 adet ecstasy maddesi, 1 adet hassas terazi, 6 adet ruhsatsız tabanca ve 21 adet fişek, uyuşturucu madde ticaretinden elde edildiği değerlendirilen 12 bin 465 TL ele geçirildi.


 

Kaynak: HABER MERKEZİ