Başta akaryakıt fiyatları olmak üzere artan girdi maliyetleri nedeniyle zor günlerden geçen ulaşım esnafı, son yılların en büyük ‘Korsan taşımacılık’ protestosuna imza atmaya hazırlanıyor. Başkent Ankara’da TESK Başkanı Bendevi Palandöken ile Türkiye Şoförler, Otomobilciler Federasyonu Başkanı Fevzi Apaydın’ın katılımıyla gerçekleşecek organizasyonda, Martı TAG uygulaması protesto edilecek.  

Kediyi öldüren caninin tutuklanması için 250 bin imza toplandı Kediyi öldüren caninin tutuklanması için 250 bin imza toplandı

TESK BAŞKANI PALANDÖKEN’DE KATILACAK

Konuyla ilgili haber merkezimize gönderilen davetiyede, “Başta 30 büyükşehir ve diğer illerimizde, Martı İleri Teknoloji Anonim Şirketi, şehir içi taşımada meri yasalarımıza göre sadece taksi ile meslek odasına kayıtlı esnafımız tarafından yapılması gereken yolcu taşımacılığına MART TAG adı altında yasalara aykırı olarak korsan taşımacılık faaliyetine başlamıştır. Hakkında yasal yollara başvurulan ve yargı süreci devam ederken haksız ve hukuksuz ticari faaliyetini sürdüren MARTI TAG’i bir kez daha kamuoyu huzurunda uyarmak için TESK Konferans Salonu’nda 9 Şubat 2024 Cuma günü basın toplantısı düzenlenecektir. Toplantıya TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Başkanı Fevzi Apaydın, Birlik ve Federasyon Başkanları ile çok sayıda Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı katılım sağlayacaktır” ifadelerine yer verildi.

Scooter kiralama hizmetinin ardından araç paylaşımı sistemini de getiren Martı, bu sisteme ise Tag adını vermişti.

Muhabir: VELİ AKOĞLU