Antalya'da narkotik polisi tarafından düzenlenen operasyon kapsamında rekor uyuşturucu madde ele geçirildi. Murtapaşa’daki bir adrese gerçekleştirilen operasyonda 1 milyon 520 bin kullanımlık sentetik uyuşturucu bulundu.

İL GENELİNDE GERÇEKLEŞTİRİLEN OPERASYONLAR

Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatları doğrultusunda, İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı birimler, il genelinde uyuşturucu maddenin kaynağının kurutulması, ticaretinin ve kullanımının engellenmesine yönelik operasyonlar gerçekleştirdi.

Mersin'de cenaze yolunda kalp krizi Mersin'de cenaze yolunda kalp krizi

BU BİR REKOR!

Antalya Emniyet Müdürlüğünün yaptığı açıklamaya göre, "Muratpaşa ilçesinde gerçekleştirilen operasyonda uyuşturucu madde imal edildiği ve bu maddenin “torbacı” olarak tabir edilen şahıslar aracılığı ile satılacağı yönünde bilgiler elde edilmesi üzerine bahse konu olan adreste yapılan aramada; Antalya'da bugüne kadar ele geçirilen, kullanım olarak en yüksek miktarda; yaklaşık 1 Milyon 520 Bin kullanımlık 245 adet sentetik uyuşturucu ele geçirildi. Operasyonda yakalanan 3 şüpheli şahıs “Uyuşturucu Madde Ticareti Yapma” suçundan Antalya Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edildi."

Kaynak: HABER MERKEZİ