2023-2024 yılı eğitim öğretim yılının son dönemi nedeniyle Vilayetler Hizmetler Birliği Anaokulu tarafından yılsonu programı düzenlendi. Abdullah Sevimçok Sivil Toplum ve İnovasyon Merkezi'nde (ASSİM) yapılan yılsonu gösterisine, veliler ve öğrenci yakınları yoğun katılım gösterdi. Anaokulu öğretmenleri tarafından hazırlanan program, çocukların fotoğraflarından oluşan slayt gösterisi ile başladı. Etkinlik, öğrencilerin koreografilerle desteklenen bale, zeybek ve modern dans gösterileri ile devam etti.

VELİLERDEN MUTLULUK GÖZYAŞLARI

Salonda yılsonu programını izleyen veliler ise çocuklarının göstermiş olduğu performansları alkış yağmuruna tuttu. Gözlerini sahneden ayırmayan velilerin, çocuklarının muhteşem gösterilerine tanıklık ettiği programda duygusal anlar da yaşandı. Mutlulukları gözlerinden okunan ebeveynler, çocuklarının önemli anlarına tanıklık etmenin haklı gururunu yaşadı. 

ÖĞRENCİLERİN ÇOK ÖZEL GÜNÜ

Gösteriler sonrası Vilayetler Hizmetler Birliği Anaokulu Müdürü Melahat Aydemir bir konuşma yaptı. Yılsonu programında katkıda bulunan isimlere değinen Müdür Aydemir, "Anaokulumuzun yılsonu programında bir araya gelmiş bulunuyoruz. Bu özel günümüzde hepinizi en içten duygularımla selamlıyor, sevgi ve saygıyla kucaklıyorum. Öncelikle bu güzel etkinliğimiz gerçekleşmesinde emeği geçen katkı koyan öğretmen ve personel arkadaşlarımızdan; Simay Aydın’a, Sedat Kuş’a, Emine Ergün Yerlikaya’ya, Seçil Seda Demez’e, Hilal Alçın’a, Nuran Kabasakal’a, Zeliha Başak’a, Sinem Özdemir’e, Aslı Hesapcıoğlu’na, Nurgül Korkmaz’a, Melih Kodaz’a, Yasemin Kılıç’a, Ahmet Kılıç’a ve stajyer öğretmenlerimizden Cansu Durusoy’a ve Bade Yünler’e, görünmez kahramanlarımız Yasemin Ekici’ye, Nilüfer Koca’ya, Cennet Uysal’a, İlknur Tunç’a, Özlem Erkara’ya, Gülsüm Camcı’ya dans öğretmenlerimiz Serkan Yıldırım’a  ve Ferhat Üzümcü’ye, bize bu salonu ayarlamamızda katkısı olan Uluslararası Engelliler Derneği Federasyonu Başkanı Güldane Kaya Kaçar’a sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum" dedi.

"SİZLER GELECEĞİMİZİN TEMİNATISINIZ"

Velilere ve öğrencilere de hitap eden Müdür Aydemir, "Sevgili veliler sizlerin bizim bu özel günümüzde bizimle birlikte olmanızdan dolayı ayrıca mutluluk duyuyorum. Sizler çocuklarımızın ilk öğretmenleri olarak onların eğitimine büyük katkı sağlıyorsunuz. Bu süreçte gösterdiğiniz ilgi ve destek için sizlere minnettarım. Değerli öğrenciler, bugün sizlerin büyük günü. Sizler bu gösteri ile birlikte, bir yıl boyunca öğrendiklerinizi sergileme fırsatı buluyorsunuz. Sizlerin ne kadar büyüdüğünü ne kadar çok geliştiğini görmek bizleri mutlu ediyor. Sizler, geleceğimizin teminatısınız ve bizler de sizlerin yanında olmaktan mutluluk duyuyoruz. Son olarak bu güzel gösteriye katılan herkese teşekkür ediyor, hepinizi sevgiyle kucaklıyorum" diye konuştu.

Yılsonu programı, hatıra fotoğrafı çekimiyle sona erdi.

Doğada bulduğu minik karacayı bağrına bastı Doğada bulduğu minik karacayı bağrına bastı

 
 

Muhabir: DUYGU TEKİN