Er meydanlarını titreten isim olan Ali Gürbüz Tarihi Kırkpınar Yağlı Pehlivan Güreşleri'nin 2011, 2012, 2019 ve 2021 sezonlarını tam 4 kez kazanarak altın kemerin sahibi oldu. Rakiplerine meydan vermeyen başpehlivan, kendini bir yıl boyunca kendisin Manavgat Belediyesi Güreş Kulübü'ne bağlayan sözleşmeye imza attı.

ER MEYDANLARINI TİTRETEN İSİM ALİ GÜRBÜZ MANAVGAT’TA

Er meydanlarını titreten isim olan Ali Gürbüz Tarihi Kırkpınar Yağlı Pehlivan Güreşleri'nin 2011, 2012, 2019 ve 2021 sezonlarını kazanarak başpehlivan unvanının sahibi oldu. Sırtı yere gelmeyen başpehlivan Ali Gürbüz transferi Manavgat Belediyesi Side Hizmet Binası'nda yapılan lansman ile duyuruldu. Lansmana, Manavgat Belediye Başkanı Niyazi Nefi Kara, Manavgat Belediyespor Güreş Takımı Baş Antrenörü Bayram Ertan, başpehlivanlar Fatih Atlı, Serhat Gökmen, belediye başkan yardımcıları ve meclis üyeleri katıldı.

Antalya Serik'te futbol şöleni Antalya Serik'te futbol şöleni

“GÖNÜL BORCUNU ÖDEMEK İÇİN BİZİM ARAMIZA KATILDI”

Manavgat Belediye Başkanı Niyazi Nefi Kara,başarılı güreşçi Ali Gürbüz ile daha önceden de tanıştıklarını hatırlatarak, "Bugün Manavgat için önemli bir gün. Fatih Atlı kardeşim bize sezonun ilk altın kemerini getirdi, kendisini yürekten kutluyorum. Serhat kardeşim Manavgat'ın emektarı, o bizim için ayrı bir değer, kendisinden büyük başarılar bekliyoruz. Ali kardeşime gerçek takımına hoş geldin diyorum. Uzun yıllardır tanışıyoruz, her zaman birbirimizin yanında olduk. Atadan beridir tanıdığım, doğduğu evi dahi gidip gördüğüm bir kardeşimdir” dedi.

"TÜRKİYE'NİN EN GÜÇLÜ GÜREŞ TAKIMI BİZDE"

Başkan Kara en güçlü güreş takımının Manavgat’ta olduğuna dikkat çekerek yeni sezona bomba gibi bir giriş yapacaklarını söyleyerek, “Birçok teklife rağmen bir türlü Manavgat'a getirilemeyen Ali kardeşim artık bir gönül borcunu ödemek için bizim aramıza katıldı. Küçük bir eksiğimiz vardı, Ali kardeşim o eksiği fazlasıyla tamamladı. Manavgat'ımıza hayırlı uğurlu olsun. Bu yıl Manavgat'a temel hedefimiz olan Kırkpınar'ı getireceklerdir diye düşünüyorum. Türkiye'nin en güçlü güreş takımı bizde" şeklinde konuştu.

"ALLAH'IN İZNİYLE ALTIN KEMERİ MANAVGAT'A GETİRECEĞİZ"

Ali Gürbüz Başkan Kara ile abi kardeş ilişkisine sahip oldukları belirterek altın kemeri Manavgat’a getirmek için canla başla çalışacağını vurguladı. Başpehlivan Ali Gürbüz, "Başkanımızla eskiye dayanan bir dostluğumuz, abi kardeş ilişkimiz var. Manavgat'ı gerçekten çok seviyorum. Burada bana karşı babamdan kalan ekstra bir sevgi var. Ben de aynı duyguları taşıyorum. Son yılların en güzel güreşleri Kırkpınar öncesi Manavgat'ta gerçekleşiyor. Kulüp olarak, ekip olarak şimdi artık Kırkpınar'a hazırlanacağız ve Allah'ın izniyle altın kemeri Manavgat'a getireceğiz" diye konuştu.

Ali Gürbüz Kimdir 5

ER MEYDANLARINI TİTRETEN ALİ GÜRBÜZ KİMDİR?

26 Ekim 1987 Antalya Korkuteli doğumlu olan, eski Kırkpınar başpehlivanlarından Recep Gürbüz'ün oğlu ve pehlivan Mehmet Öztürk'ün torunu olan Ali Gürbüz, üç kuşak başpehlivan olan aileden geliyor. Dualı çayırda birçok başarı kazanan Başpehlivan Ali Gürbüz, 2007 senesinde Gençler Avrupa Şampiyonası ve Gençler Dünya Şampiyonası'nda elde ettiği üçüncülüklerle minder güreşindeki rüştünü de ispatladı. Bu transferle birlikte Ali Gürbüz, 2014 yılı Tarihi Kırkpınar Başpehlivanı Fatih Atlı ve 2023 CW Enerji Yağlı Güreş Ligi 3'üncüsü Serhat Gökmen ile takım arkadaşı oldu. Yeni sezona Bayram Ertan'ın baş antrenörlüğünde hazırlanan Manavgat Belediyespor Güreş Takımı, 3 başaltı, 2 büyük orta olmak üzere 80 pehlivana sahip. 

Ali Gürbüz Kırkpınar Kupa
 

Kaynak: DHA