Antalya'da bugün (25 MAYIS) bu yollara dikkat! Trafiğe kapalı olacak Antalya'da bugün (25 MAYIS) bu yollara dikkat! Trafiğe kapalı olacak

J. R. R. Tolkien’in yarattığı dünyaca ünlü Yüzüklerin Efendisi serisi gerek kitaplarıyla gerekse filmleriyle milyonlarca insanın kıymetlisi konumunda. Son günlerde serinin hayranları büyük bir sevinç içinde.

Çünkü serinin filmlerinin yapımcılığını üstlenen Warner Bross geçtiğimiz gün yeni bir Yüzüklerin Efendisi filmi çekeceklerini duyurdu.

Sosyal medyada büyük bir heyecana yol açan bu açıklamadan sonra herkes Yeni Yüzüklerin Efendisi filmi ne zaman sorusuna cevap arıyor. Bu sorunun cevabını ve daha fazlasını sizler için araştırdık.

Yeni Yuzuklerin Efendisi 4

Yeni Yüzüklerin Efendisi Filmi Ne Zaman?

Warner Bros CEO’su David Zaslav, geçtiğimiz günlerde Yüzüklerin Efendisi’ni temel alan iki yeni film daha çekeceklerini duyurdu. Bu duyuru, 2014 yılında vizyona giren Hobbit: Beş Ordunun Savaşı’ndan beri yeni bir film bekleyen hayranları oldukça mutlu etti.

Sosyal medyada herkes Yeni Yüzüklerin Efendisi filmi ne zaman çıkacak diye merak etmeye başladı. Merakla beklenen serinin ilk filminin ise adı “Lord of the Rings The Hunt for Gollum” (Yüzüklerin Efendisi Gollum’un Peşinde) oldu.

Filmin senaryosunu Fran Walsh, Philippa Boyens, Phoebe Gittins ve Arty Papageorgiou gibi isimler üstleniyor. Fran Walsh ve Philippa Boyens daha önce Yüzüklerin Efendisi üçlemesinde de görev almışlardı.

Filmin yönetmenlik koltuğuna bu sefer Andy Serkis oturuyor. Ünlü oyuncu serinin daha önceki filmlerinde Gollum karakterine büyük bir başarıyla hayat vermiş ve dünya çapında büyük bir üne kavuşmuştu. Serinin daha önceki tüm filmlerinin yönetmenliğini yapan usta isim Peter Jackson da bu kez izleyicilerin karşısına yapımcı olarak çıkıyor.

Peki, Yüzüklerin Efendisi yeni filmi The Hunt For Gollum ne zaman çıkacak diye merak edenler için bu konuda yapılan açıklama aşağıdaki gibidir:

  • Heyecanla beklenen filmin senaryo çalışmaları çoktan başlamış durumda ve 2026 yılında vizyona girmesi bekleniyor.

Yeni Yuzuklerin Efendisi 6

The Hunt For Gollum Konusu Ne?

Yeni Yüzüklerin Efendisi filmi ne zaman çıkacak sorusunun cevabı bilinse de konusuyla ilgili şu ana kadar herhangi bir açıklama yapılmadı.

Senarist ekibi hala çalışmalarına devam ediyor. Yapımcılar, daha önceki filmlerin başarısını tekrarlamak için büyük çaba gösteriyor.

Henüz resmi bir açıklama olmasa da filmin başlığı konuyla ilgili bize ipucu verebilir. Serinin hayranlarının hatırlayacağı üzere Bilbo Baggins olaylı doğum günü partisinin ardından sihirli yüzüğünü Frodo’ya vermesiyle uzun bir serüven başlar. Biraz hatırlayalım…

Yeni Yuzuklerin Efendisi 8

Yüzüklerin Efendisi Konusu

Gandalf, Bilbo’nun yıllardır yanından ayırmadığı yüzüğün Sauron’un güç yüzüğü olduğunu fark eder. Bunun üzerine Frodo’nun destansı yolculuğu başlar.

Peki, Gandalf güç yüzüğüyle ilgili bildiklerini nereden öğrenmişti? Hobbit ve Yüzüklerin Efendisi serileri arasında geçen süreçte Gandalf, Gollum adında bir hobbitin bir zamanlar güç yüzüğüne sahip olduğunu öğrenir.

Ardından Gollum’u bularak yüzük hakkında bildiklerini öğrenmek ve yüzüğün onun üzerinde ne tür etkiler yarattığını görmek ister. Uzun bir süre Gollum’u arayan Gandalf daha sonra Gondorlu Aragon’dan yardım ister. Ancak ikili, araştırmalarından bir sonuç alamayınca vazgeçmeye karar verir.

Tekrar Gondor’a dönmek üzere yola çıkan Aragorn, şans eseri Ölü Bataklıklar’da Gollum’un izlerine rastlar. Bulduğu izleri takip ederek Gollum’u yakalar. Yaklaşık bir buçuk ay süren yolculukta Gollum, Aragorn’un sabrını sınırlarına kadar zorlar ve sonra Gandalf’a ulaşırlar.

Yeni Yuzuklerin Efendisi 3

Yeni Yüzüklerin Efendisi Filmi Oyuncuları Belli Mi?

Yeni Yüzüklerin Efendisi filmi ne zaman çıkacak sorusuna yanıt bulan hayranlar şimdiden oyuncu kadrosunu da merak etmeye başladı.

Filmin konusu tahmin edildiği üzere Gandalf ve Aragorn’un Gollum’u bulma çalışmalarına odaklanırsa Andy Serkins, Viggo Mortensen ve Ian McKellen seride tekrar bir araya gelebilir.

Ayrıca Martin Freeman (Bilbo Baggins), Orlando Bloom (Legolas) ve Hugo Weaving (Elrond) gibi isimleri de yeniden görme ihtimalimiz var. 

Yeni Yüzüklerin Efendisi filmi ne zaman, oyuncuları belli mi, The Hunt For Gollum konusu ne sorularını sizler için cevapladık.

Yeni Yuzuklerin Efendisi 2

Editör: Gülce Çanka