Kara yollarının yapım, bakım ve onarım çalışmaları sürdürülen kesimlerinde yavaş gidilmesi, trafik işaret ve işaretçilerine uyulması gerekiyor. Karayolları Genel Müdürlüğünün yol durumu bültenine göre, Anadolu Otoyolu'nun Bolu Doğu-Yeniçağa kavşakları 11-13. kilometrelerinde üstyapı onarım çalışması yapılıyor. Bu nedenle otoyolun Ankara istikameti trafiğe kapatılarak, ulaşım diğer istikametten iki yönlü ve kontrollü sağlanıyor. Çalışmalar süresince İstanbul istikametinde 1, Ankara istikametinde 2 şerit trafiğe açık olacak.

EDİRNE İSTİKAMETİ TRAFİĞE KAPATILDI 

TEM Otoyolu'nun Çerkezköy-Kınalı kavşaklarında üstyapı onarım ve yenileme çalışmaları sebebiyle 22.00-06.00 saatlerinde Edirne istikameti trafiğe kapatılarak, ulaşım İstanbul istikametinden iki yönlü sürdürülüyor.

İZMİR- ÇEŞME İSTİKAMETİ TRAFİĞE KAPATILDI 

İzmir-Çeşme Otoyolu'nun Urla Kavşağı Çeşme istikameti 25-27. kilometrelerinde üstyapı yenileme çalışmaları dolayısıyla sağ şerit ve emniyet şeridi trafiğe kapatılarak, ulaşım sol ve orta şeritlerden gerçekleştiriliyor.

TARSUS-ADANA-GAZİANTEP İSTİKAMETİNE DİKKAT! 

Tarsus-Adana-Gaziantep (TAG) Otoyolu'nun Bahçe-Nurdağı kavşakları 1-5. kilometrelerinde üstyapı onarım çalışmaları nedeniyle Adana istikameti trafiğe kapatılarak, ulaşım Gaziantep istikametinden iki yönlü ve kontrollü devam ediyor.

KAYSERİ-NİĞDE YOLUNDA YAPIM ÇALIŞMASI VAR 

Kayseri-Niğde yolunun 24-28. kilometrelerindeki yapım çalışması sebebiyle ulaşıma bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü izin veriliyor.

SAMSUN-ANKARA YOLUNDA ONARIM ÇALIŞMASI SÜRÜYOR 

Samsun-Ankara yolunun 57-64. kilometrelerindeki üstyapı onarım çalışmaları dolayısıyla ulaşım kontrollü sürdürülüyor.

KALKAN-KAŞ YOLUNDA TRAFİK İŞARETLERİNE DİKKAT! 

Kalkan-Kaş yolunun 0-1. kilometrelerindeki yapım çalışmaları nedeniyle sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine dikkat etmeleri gerekiyor.

BİNGÖL-SOLHAN YOLUNDA ÜSTYAPI YENİLEME ÇALIŞMASI VAR 

Dursunbey-Harmancık yolunun 13-16. kilometrelerinde yapım, Bingöl-Solhan yolunun 1-6. kilometrelerinde üstyapı yenileme çalışmaları sebebiyle ulaşım kontrollü sağlanıyor.

BEŞİKDÜZÜ-TRABZON YOLUNA DİKKAT! 

Beşikdüzü-Trabzon yolunun 9. kilometresinde (Vakfıkebir şehir geçişi) hemzemin kavşak geçişi yapım çalışması dolayısıyla Trabzon yönünde ulaşım tek şeritten kontrollü gerçekleştiriliyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ