Adana'da bir kişi kız kardeşine kötü davrandığını iddia ederek çıkan tartışmada eniştesini tabanca ile vurdu. Yaralanan kişi hastanedeki iki günlük yaşam savaşını kaybederken olayın şüphelisi çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

TABANCAYLA VURARAK KAÇTI 

Adana'nın Yüreğir ilçesine bağlı Solaklı-Cumhuriyet Mahallesi'nde meydana gelen olayda bir çocuk babası 23 yaşındaki Samet Gençdal, kayınbiraderi 37 yaşındaki Ali Yeşilbudak ile evde buluştu. Bir süre sonra ikili tartışmaya başladı. Tartışma sırasında Ali Yeşilbudak, eniştesi Samet Gençdal'ı tabanca ile bacağından vurarak kaçtı.

2 GÜN YAŞAM SAVAŞINA DAYANABİLDİ

İhbar üzerine bölgeye gelen sağlık ekipleri bacağından vurulan Samet Gençdal'ı Adana Şehir Hastanesine kaldırdı. Burada 2 gün yaşam savaşı veren Gençdal yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

KATİL İFADESİNDE 'AMACIM ÖLDÜRMEK DEĞİLDİ' DEDİ”

Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Cinayet Büro Amirliği ekipleri Ali Yeşilbudak'ı yakalamak için çalışma başlattı. Cinayet polisleri yaptıkları çalışmalar neticesinde Sarıçam ilçesinde bir apartman dairesinde şüphelinin saklandığını tespit etti. Yapılan operasyonla Ali Yeşilbudak yakalandı. Yeşilbudak emniyetteki ifadesinde, 1Kız kardeşime kötü davranıyordu. Konuşmak için buluştuk. Amacım öldürmek değildi1 dedi. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Ali Yeşilbudak, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Kaynak: İHA