Adana’nın Kozan ilçesinde yaşayan 2 çocuk annesi Rukiye Çeri, evde hobi olarak baktığı ve evine gelen misafirler tarafından çok beğenilen çiçekleri herkes isteyince eşinin desteği ile kendi işinin patronu oldu.  

TALEPLER KENDİ SERASINI KURDURDU

Rukiye Çeri Kozan’da evlerinin balkonunda hobi olarak 4 yıl önce çiçek yetiştirmeye başladı. Evine misafir olarak gelenle ve akrabaları çiçekleri beğenip birer dal istemeye başladı. Çeri, bu taleplere yetişemeyince çiçek serası kurma fikri doğdu. Bunun üzerine Çeri'nin eşi Ömer Çeri'nin desteğiyle kendi serasını kurdu.

   

TAYLAND’DAN ADANA İKLİMİNE UYGUN ÇİÇEK GETİRTTİ

Çeri, "Tayland'dan özel getirilen ve kurumayacak Çukurova iklimine uygun çiçekler üretiyorum. Hafta sonu çok yoğun oluyor. 50 saksı ile başladım şimdi binlerce çiçeğim oldu. Ben çiçek isteyenlere hayır diyemezdim. Eşim bu durumu görünce 'Sen emek veriyorsun gelen misafir alıp gidiyor ben sana destek vereyim işini kur' dedi. Eşim yanımda durdu ve bunu başardık. Hayallerime kavuştum" diye konuştu. 

Finike'de elektrik kesintisi: 24 Mayıs Cuma günü kesinti uygulanacak mahallelerin tam listesi... Finike'de elektrik kesintisi: 24 Mayıs Cuma günü kesinti uygulanacak mahallelerin tam listesi...

ÖMÜRLÜK ÇİÇEKLER YETİŞTİRİYOR  

Eşinin iş kurması için destek veren Ömer Çeri ise, “Eşim 50 -60 saksı ile başladı. Yüzlerce çeşit binlerce saksı oldu. Eşim yetiştirip hep hediye veriyordu. Gelen yine alsın yine hediye verelim ama bu senin gelirin oldun. Şimdi kendi İthal özel türlerini üretiyor. Çukurova sıcağına dayanan günlük değil ömürlük olan çiçekleri yetiştiriyor. Türkiye’nin dört bir yanından çiçekçiler geliyor. Talep güzel. Bu kadar büyüyeceğini tahmin etmiyordum. Bir kadın emek verdikten sonra başaramayacağı hiçbir iş yok” diye konuştu. 
 

Kaynak: İHA