Kentte huzur ve güvenliğin sağlanması için çalışmalarını sürdüren Seyhan İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, suç ve suçlularla mücadele kapsamında yoğun bir çaba harcadı. Son bir hafta içinde gerçekleştirilen operasyonlarda, aranan 282 kişiden 36'sı yakalanarak tutuklandı. Tutuklananlar arasında 8 ruhsatsız silah şüphelisi ve çeşitli suçlardan aranan 28 kişi bulunuyor.

Burdur’da saldırgan genç tutuklandı Burdur’da saldırgan genç tutuklandı

SUÇ VE SUÇLA MÜCADELE KAPSAMINDA OPERASYON YAPILDI 

Seyhan İlçe Emniyet Müdürlüğü, Adana'da suç ve suçlularla mücadele kapsamında 05-11 Mayıs tarihleri arasında aranan 282 kişinin operasyonlarla yakalandığını ve 36'sının tutuklandığını duyurdu. Tutuklananlar arasında 8 ruhsatsız silah şüphelisi ve çeşitli suçlardan aranan 28 kişi bulunuyor. Denetim ve operasyonlarda ise 33 ruhsatsız tabanca, 8 kurusıkı tabanca, 12 ruhsatsız tüfek, 50 şarjör, bin 406 fişek-kartuş, 435 paket kaçak sigara, 322 gram narkotik madde ve 2 bin 620 uyuşturucu hap ele geçirildi. Ayrıca, operasyonlarda belirlenen tarihlerde 3 bin 852 motosikletten 24'ü trafikten men edilirken, kavşaklarda cam silen ve dilenen 50 kişiye yasal işlem uygulandı.

TUTUKLAMANIN YANINDA YABANCI UYRUKLULARI DA SORGULADI 

Seyhan İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, suç ve suçlularla mücadele kapsamında önemli bir çaba gösterdi. Son bir hafta içinde yapılan operasyonlarda, aranan 282 kişiden 36'sı yakalanarak tutuklandı. Seyhan polisi ayrıca suç ve suçlularla mücadele kapsamında kentte kayıt dışı bulunan yabancı uyruklu şahıslara yönelik de çalışma yaptı. Bu kapsamda 3 bin 104 yabancı uyruklu şahıs sorgulandı ve 573 kişi mobil göç aracına götürüldü. 6 kişi toplama, 9 kişi ise geri gönderme merkezine teslim edildi. Aranan 5 kişi de yakalandı.

Kaynak: İHA