Aksu Belediyesi'nden dün gece saatlerinde gazetecilere bir mail gönderildi. Çok sayıda gazeteci ve basın kuruluşuna gönderilen mailin başlığında bulunan “Aksu'da bayramlaşma” ifadesi çok dikkat çekti. Gönderilen görsellerde ve bültende Aksu'nun yeni belediye başkanı İsa Yıldırım'ın personel ile bayramlaştığı görüldü.

AKSU'DA ERKEN BAYRAM KUTLAMASI 

Bayramlaşma görüntülerinin önümüzdeki hafta kutlanacak olan Kurban Bayramı'na özel olduğunu düşünen gazeteciler, haberin peşine düştü. Birçok kişi Aksu Belediyesi'nde bayram kutlamasının erken başladığını düşünerek tepkisini dile getirdi. 

AKSU BELEDİYESİ'NDEN AÇIKLAMA GELMEDİ 

Yaşanılanların ardından uzun bir zaman geçmesine rağmen Aksu Belediyesi'nden mail ile ilgili bir açıklama yapılmadı. Yine gazeteciler tarafından yapılan araştırmada mailde bahsi geçen görsellerin ve metnin Ramazan Bayramı'na ait olduğu ortaya çıktı. Mailde ismi geçen personelin ise İsa Yıldırım'ın seçimi kazanmasının ardından başka bir birimde görevlendirildiği öğrenildi. Mailin teknik bir aksaklıktan dolayı iletilmiş olabileceği ifade edildi.       

Kaynak: ANTALYA KÖRFEZ GAZETESİ - ERTUĞRUL GÜN