Antalya Adliyesi’nde görülecek teleferik kazası davasında Mesut Kocagöz hakim karşısına çıkıyor. CHP’li Kepez Belediye Başkanı Kocagöz’ü mahkeme salonunda 3 avukat savunuyor. 

KIZIYLA MESAJ GÖNDERDİ

Duruşma öncesi kızı ile kamuoyuna bir mesaj gönderen Başkan Kocagöz, “Türk adaletine inanıyorum. Bir an önce sevenlerime kavuşmak istiyorum” dedi. Kocagöz’ün kızı Avukat Sıla Kocagöz babası ile bir görüşme gerçekleştirdiğini ifade ederek, “Babam Türk adaletine güveniyor, bir an önce sevenlerine kavuşmak istiyor. Zor bir süreç geçirdik, adalete güvenimiz sonsuz. Kesinlikle başkanımızı oradan alacağız. Babamın her zaman yanımda olmasını istiyorum” sözlerine yer verdi. CHP İl Başkanı Nail Kamacı, “Kepez halkının iradesi ile seçilen başkanımızın gerçekleşecek olan duruşma sonunda adaletin yerini bulacağına ve görevine döneceğine inancım tamdı” dedi. 

Mesut Kocagöz Chp Sözcüsü

MESUT KOCAGÖZ NEDEN TUTUKLANDI?

Konyaaltı ilçesinde 12 Nisan’da meydana gelen teleferik kazasında Memiş Enes Gümüş’ün hayatını kaybetmiş, aynı kabinde bulunan aralarında eşi Kezban, çocukları Lütfullah ve Fatih Gümüş'ün de bulunduğu 7 kişi yaralanarak hastaneye kaldırılmıştı. Kazanın ardından yürütülen soruşturma kapsamında ANET’in önceki Yönetim Kurulu Başkanı, mevcut Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz’ün de aralarında olduğu beş kişi tutuklanmıştı. Devam eden süreçte Kocagöz’ün tutukluluğuna yapılan itiraz reddedildi. Kocagöz’ün avukatları, tutukluluğa tekrar itiraz için bilirkişi raporunu bekledi. Bilirkişi raporunun dosyaya eklenmesinin ardından savcılık tarafından hazırlanan iddianame, Antalya 6’ncı Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderildi.

Mesut Kocagöz Mektup

36 SAYFALIK İDDİANAME 

36 sayfalık iddianamede, kazada hayatını kaybeden Memiş Gümüş dahil olmak üzere, 150 kişi müşteki sıfatıyla yer aldı. Aynı iddianamede aralarında Kepez Belediye Başkanı seçilen Mesut Kocagöz, ANET Genel Müdür Vekili Ahmet Buğra Samsunlu, Okan Erol ve Serkan Yellice’nin de olduğu 12 kişi de şüpheli olarak yer aldı. Savcılık, 12 şüphelinin, “Trafik güvenliğini taksirle tehlikeye sokma” ve “Taksirle ölüme ve yaralanmaya neden olma” suçlarından cezalandırılmasını istedi. 

Teleferik Kazası

27 YIL HAPİS İSTEMİ

İddianamede, Mesut Kocagöz, Ahmet Buğra Samsunlu, Edip Kemal Bahadır, Serdar Tezcan, Okan Erol, Serkan Yellice, Suphi Kaplan’ın asli kusurlu; Orhan Karaoğlan, Kazım Kılıç, Hüseyin Ay, Özgür Ermiş ve Aziz Azizoğlu’nun tali kusurlu olduğunun kabul edilmesi istendi. Savcılık, şüphelilerin 27’şer yıla kadar cezalandırılmasını istedi.

Whatsapp Image 2024 06 11 At 09.
 

Muhabir: BÜLENT ÖNER