Antalya Büyükşehir Belediyesi, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı işbirliği ile başlatılan çalışma çerçevesinde doğaya gelişigüzel atılan araç lastiklerini toplatılıyor. Şu ana kadar 25 TIR lastik toplamayı başaran Büyükşehir Belediyesi bu proje sayesinde sinek ve haşere üremesinin de önüne geçti.

102 MAHALLEDEN TOPLANDI 

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı Çevre Sağlığı Şube Müdürlüğü ekipleri, Alanya’nın 102 mahallesinde boş alanlara, ormana ve yol kenarlarına düzensiz bir şekilde atılan araç lastiklerini bir topluyor. Şu ana kadar 25 TIR lastik toplamayı başaran Büyükşehir Belediyesi bu proje sayesinde geçen yıl Antalya Halkının başına bela olan sinek ve haşerelerin üremesini önüne geçmeyi planlıyor.

25 TIR LASTİK GERİ DÖNÜŞÜME GÖNDERİLDİ

Hem doğaya zarar veren hem görüntü kirliliğinin yanı sıra yağışlı havalarda içine biriken su nedeniyle sinek ve haşerelerin üreme yeri haline gelen atık lastikler ekipler tarafından alınıyor. Araçlarla taşınarak belirlenen noktalarda istiflenen atık lastikler daha sonra geri dönüşüm tesislerine gönderiliyor. Bugüne kadar yapılan çalışmayla 25 tır atık lastik toplanırken, Büyükşehir bu faaliyetiyle hem çevrenin korunmasına hem de ülke ekonomisine katkıda bulunuyor. 

Sinek Ve Haşerelerin Üremelerini Önüne Geçecek 4

Alanya Belediyesi, temel kirişleri kesilen yapıyı mühürledi Alanya Belediyesi, temel kirişleri kesilen yapıyı mühürledi

 SİNEK VE HAŞERE ÜREMESİNİN ÖNÜNE GEÇİLECEK

Özellikle Antalya’da yaz akşamları ortaya çıkan sinek ve haşereler geçen yıl bu aylarda kente gelen yerli ve yabancının pek çok turistin uykusunu kâbusa çevirmişti. Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından artık kullanılmayan miadını doldurmuş atık lastiklerin geri dönüştürülmesi sayesinde bu yıl az da olsa bu sorunun önüne geçilebilecek. 

Kaynak: İHA