Antalya'nın Döşemealtı'nda, 31 Mart Yerel Seçimleri'nde CHP'den CHP'ye geçen ilçe belediyesi görev alanı içindeki kaçak yapıların yıkım işi için ihaleye çıkıyor. 

YIKIM İÇİN İHALE DÜZENLENECEK

Antalya'da Döşemealtı Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre ilçe genelinde kaçak inşa edilmiş olan 44 bina tespit edildiği belirtilerek, toplamda 12 bin 764 metrekare kaçak alanın yıkımı için ihale düzenleneceği ifade edildi. Düzenlenecek olan ihaleyi kazanacak firma, yıkım işini 80 gün içerisinde tamamlayacak. 

Döşemealtı Belediyesi

CHP’DEN CHP’YE GEÇEN BELEDİYE KAÇAK YAPILARI TESPİT ETTİ

CHP'li Döşemealtı Belediyesi 31 Mart Yerel Seçimleri'nde yeniden CHP’ye geçti. Döşemaaltı Belediye Başkanı Menderes Dal'ın ilk icraatı belediyenin borçlarını hizmet binasına asmak oldu. Ardından ilçede usulsüz ve kaçak şekilde yapılan yapıları tespit eden Başkan Dal, vakit kaybetmeden bu yapıların yıkım işlemini gerçekleştirecek. 

DÖŞEMEALTI'NDAKİ KAÇAK YAPILARA KİM İZİN VERDİ?

Döşemealtı ilçesinde kaçak yapıların hangi belediye başkanı döneminde izin verildiği konusunda açıklama yapılmadı. Bir önceki dönem yine CHP’nin elinde bulunan Döşemealtı Belediyesi'nin adı kaçak yapılarla anılıyordu. 

Menderes Dal Döşemealtı Belediye Başkanı

TAVİZ VERMEYEN BELEDİYE BAŞKANI

31 Mart Yerel Seçimleri'nde Döşemealtı Belediye Başkanı seçilen CHP’li Menderes Dal, ilçe genelinde yer alan çok sayıda kaçak yapının tespit edilerek yıkılması talimatını verdi. Yapılan incelemelerin ardından ilçe genelinde kaçak olarak inşa edilen 44 yapı ortaya çıktı. Başkan Dal, kaçak yapılara yönelik mücadelenin artırılarak devam edeceği açıklamasında bulundu. 
 

Muhabir: BÜLENT ÖNER