Serik Belediyesi'nden yapılan açıklamada belediyeye ait ekmek fırınının kapatılacağı yönündeki iddiaların doğru olmadığı belirtilerek, ekmek üretiminin aynı kapasitede devam edeceği belirtildi.

BELEDİYEDEN AÇIKLAMA GELDİ

Serik Belediyesi tarafından son günlerde belediyeye ait ekmek fırınının kapatılacağı yönündeki iddialara ilişkin açıklama yapıldı. Son günlerde bu yönde çıkan haberlerin yanıltıcı olduğu belirtilen açıklamada Belediye Başkanı Kadir Kumbul'un önceki gün yapılan belediye meclis toplantısında bu konuya ilişkin, "Serik Belediyesi olarak ekmek üretimine devam ediyoruz. Hem fırınımızda hem de ilçemizin çeşitli noktalarında bulunan büfelerimizde ekmek satışlarımız devam etmektedir. Sosyal medyada 'belediye büfeleri satılıyor' haberleri asılsızdır. Belediye olarak ekmek büfelerimiz talep sahipleri tarafından işletilecektir. Bu sayede büfelerde çalışan belediye personellerimiz belediyemizin diğer birimlerinde değerlendirilerek vatandaşlarımıza hizmet konusunda daha faydalı olacaklardır. Ayrıca büfelerimizi işletecek olan vatandaşlarımız bu sayede gelir elde edecekler. Bu uygulama ekmek fiyatlarında herhangi bir artışa sebep olmayacaktır. Bizler vatandaşa hizmet için bu makamlardayız. Vatandaşlarımızın yararına olan her türlü hizmetin arkasındayız ve destekçisiyiz" sözlerine yer verildi.

200 GRAM EKMEK 7 BUÇUK TL OLACAK

Yeni fiyatlandırmaya ilişkin de bilgi verilen açıklamada 200 gram ekmeğin 7,5 TL olacağı duyuruldu. Vatandaşların kişi başı tek seferde en fazla 7 ekmek satın alabileceği belirtilen açıklamada, uygulamanın amacının ise uygun fiyata satılan ekmeklerin bazı kişiler tarafından suistimal edilerek çok sayıda alınmasını ve diğer vatandaşların mağduriyet yaşanmasını engellemek olduğu kaydedildi. 


 

Kaynak: DHA