Antalya Valiliği sosyal medya üzerinden son dakika bir duyuru yayınladı. Yayınladığı bu duyuruda 5 Temmuz Cuma (bugün) Antalya’nın Batı kesimlerinde yer alan 5 ilçede öğle saatlerinde başlayacak sağanak yağış sonrası oluşabilecek olumsuz durumlar için vatandaşlara uyarılarda bulundu. Öğle saatlerinde başlayacak sağnak yağış gece saatlerinde etkisini kaybedecek. 

METEOROLOJİ DUYURDU SAĞANAK GELİYOR 

Antalya son günlerde sıcak ve nemli havanın etkisi altındaydı. Yükselen hava sıcaklıkları sonucu insanlar serinlemek için sahillere akın ederken meteorolojiden ise kritik bir uyarı geldi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü yaptığı açıklamada Antalya’nın Batı’sında yer alan 5 ilçede (Korkuteli, Elmalı, Kaş, Finike, Kumluca) öğle saatlerinden itibaren kuvvetli sağanak yağış olacağı konusunda vatandaşlara uyarılarda bulundu. 

Antalya Kuvvetli Yağmur

ANTALYA VALİLİĞİ’NİN AÇIKLAMASI 

Meteorolojinin uyarısı üzerine Antalya Valiliği de sosyal medya üzerinden bir duyuru yayınladı. Yayınladığı bu duyuruda, “ Meteoroloji 4. Bölge Müdürlüğümüzden alınan bilgide; Yapılan son değerlendirmelere göre, Bugün (05.07.2024 Cuma) öğle saatlerinden itibaren Antalya'nın batı kesimlerinde (Korkuteli, Elmalı, Kaş, Finike, Kumluca) beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Yağışların oluşturacağı muhtemel olumsuzluklara (su baskını, ani sel, yıldırım, yerel dolu yağışı, kuvvetli rüzgar ve kıyı kesimlerde oluşabilecek hortum oluşma riski gibi) karşı vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.”

ANTALYA’DA BU HAFTA YER YER YAĞIŞLAR OLABİLİR 

Antalya’nın Batı kesimlerinde öğle saatlerinde başlayacak olan sağanak yağış gece saatlerinde etkisini kaybedecek. Meteorolojide yer alan bilgiye göre önümüzdeki günlerde havalar güneşli olurken yer yer sağanak yağışlarda yaşanabilecek.  Meteoroloji ilerleyen hava durumlarından kaynaklı oluşabilecek olumsuzluklar konusunda vatandaşları uyarıyor. 


 

Muhabir: TAHSİN CAN ÖNALP