Antalya’da dün öğlen saatlerinde etkili olan fırtına hayatı kısa süreliğine felç etti. Sağanak yağışın ardından çıkan fırtına sonrası Antalya’nın en işlek yerlerinden biri olan Işıklar Caddesi’nde bulunan çınar ağaçları devrildi. Devrilen ağaçların altında kalan otomobiller ise hasar gördü.

ANTALYA FIRTINANIN ESİRİ OLDU 

Türkiye’nin en sıcak ili rekorunu kıran Antalya geçtiğimiz iki gün boyunca fırtınanın esiri oldu. Termometrelerin 40 dereceyi gösterdiği kentte aniden başlayan sağanak yağış ve fırtına hayatı kısa süreliğine felç etti. Kent merkezinde 15 dakika etkili olan yağış sonrası güneşli hava bir anda yerini kapalı bir havaya bıraktı. Sıcaklı değerleri düşerken nem ise sabit kaldı. Fırtına sonrası ağaçlar otomobillerin üzerine devrildi.

Rabalar Devrilen Ağaçların Altında Kaldı 3

ARABALAR DEVRİLEN AĞAÇLARIN ALTINDA KALDI

Bu esnada Antalya’nın en işlek yerlerinde biri olan Işıklar Caddesi’nde Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan otoparkın önünde bulunan çınar ağaçları fırtınaya dayanamadı ve devrildi. Fırtına nedeniyle devrilen ağaçlar park halindeki otomobillerin üzerine düştü. Ağaçların altında kalan otomobiller ise hasar gördü. Sürücler araçlarının bu halini görünce büyük şok yaşadı. 

Rabalar Devrilen Ağaçların Altında Kaldı

SICAKLAR YÜKSELMEYE DEVAM EDECEK 

Dün fırtınanın esiri olan Antalya, bugün ise sıcak havaların etkisi altına girdi. Sıcaklıkların 31 derece ölçüldüğü kentte sıcaklar hafta boyunca etkili olmaya devam edecek. 40 dereceye kadar yükselecek hava sıcaklıkları için uzmanlar yaşanabilecek güneş çarpması gibi hastlıkları karşı vatandaşlar için uyarılar da bulundu ve bol bol su içmelerini tavsiye etti. 

Adanalılar Sıcak Havaları Fırsat Bilerek Piknik Yaptı 2


 

Muhabir: TAHSİN CAN ÖNALP