Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya, Gündoğmuş ve Akseki kırsalında yaz mesaisini sürdürüyor. Kış ayında bozulan yayla yollarında bakım ve onarım çalışması yapılıyor. 

YAYLA YOLLARI YENİLENİYOR

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Alanya, Gündoğmuş ve Akseki ekipleri, kırsal mahallelerinin yanı sıra yayla yollarında da yoğun bir çalışma yapıyor. Kış aylarında yağış, heyelan, göçük nedeniyle bozulan yollarda başlatılan çalışmalar Alanya’nın doğu, batı ve kuzeyindeki mahallelerin yanı sıra yaylalarında da devam ediyor. Sapadere, Çamlıca ve Beyreli Mahalleleri grup yolunda göçük olan ve bozulan yolda çalışmalar başlatıldı. 

Mesut Kocagöz Kepez'e hem sevgi hem bahar getirdi Mesut Kocagöz Kepez'e hem sevgi hem bahar getirdi

BİNLERCE VATANDAŞ BU YOLLARI KULLANIYOR

Bozulan yerler kepçe yardımıyla temizlenerek önce dolgu ardından asfalt ile kaplanıyor. Diğer yandan yayla mevsiminin başlamasıyla birlikte binlerce vatandaşın kullandığı yollarda sorun yaşamaması için yol bakım onarım çalışmaları sürüyor. Antalya Büyükşehir Belediyesi Kırsal alan ekipleri, Kargıcak, Beyreli ve Cikcilli yaylaları ile Taştatan bölgesinde bulunan Gündoğmuş Yeniköy, Çamlıalan ve Kadıyakası yollarında toprak dolgu, bakım onarım çalışmaları gerçekleştirdi. 

AKSEKİ CECELER-KARAKIŞLA GRUP YOLU UNUTULMADI 

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Akseki Ceceler-Karakışla grup yolunda bakım onarım çalışması gerçekleştirdi. Ekipler, Antalya Büyükşehir Belediyesi sorumluluk ağında bulunan Ceceler-Karakışla grup yolunda bakım onarım çalışmalarını tamamladı. 

GÜNDOĞMUŞ’DAKİ YOLLAR GENİŞLETİLİYOR 

Antalya Büyükşehir Belediyesi kırsal hizmetler ekipleri, Gündoğmuş’un dar ve engebeli yollarında da genişletme ve asfalt çalışması yapıyor. Ekipler, Gündoğmuş’un Serinyaka Mahallesi’nin Zeytin mevkiinde bulunan 4 kilometrelik  yolda çalışma yapıyor. Ekipler, yol üzerinde bir taraftan genişletme çalışması yaparken, diğer taraftan da asfalt altyapı çalışması gerçekleştiriyor. Bölgede yapılan çalışma Gündoğmuş sakinleri tarafın dan da mutlulukla karşılanırken Büyükşehir Belediyesi ekiplerine teşekkür etti. 

Kaynak: ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BÜLTEN