Gazipaşa Burhan Ortaokulu öğretmenleri özel eğitim öğrencilerine hayvan sevgisini aşılayabilmek için okul bahçesinde bulunan kedilere özel ev tasarlama etkinliği yaptı. Etkinlik kapsamında özel öğrenciler kediler için ev tasarladı. 

OKUL BAHÇESİNDEKİ KEDİLER İÇİN EV YAPTILAR

İlçede eğitim öğretim kurumlarında eğitim adına farklı etkinlikler devam ediyor. Bunun yanında özel eğitim gören öğrencilere yönelik düzenlenen faaliyetlere de önem veriliyor. Bu kapsamda Burhan Ortaokulu bünyesinde özel eğitim öğrencileri, okul bahçesinde dolaşan ve yavrulayan kediler için el emekleriyle kedi evi yaptı. Öğrenciler, yaptıkları etkinlikte hem eğlendi hem de öğrendi. Okul Müdürü Asım Karatepe ve öğretmenlerinin katkılarıyla farkındalık oluşturan özel eğitim öğrencileri, çevreye hayvan sevgisi ve hayvanları koruma sloganları ile mesaj verdi. Özel eğitim öğretmenleri ise, öğrencilerin farkındalık seviyelerini artırarak duyarlı bireyler olmalarını sağlayacak etkinlikler yapmaya devam edeceklerini belirtti.      

Türkiye'nin 'Eşekli Dostoyevski'si! Heybesinde bakın neler var Türkiye'nin 'Eşekli Dostoyevski'si! Heybesinde bakın neler var

         

                       

Kaynak: İHA