Antalya'nın Konyaaltı ilçesinde gerçekleştirilen denetimlerde gıda mevzuatına aykırı davranan işletmelere tutanak tutuldu. Bazı işletmelere ise cezai işlemin uygulandığı denetimlerde Antalya İl Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ile Konyaaltı İlçe Müdürlüğü ekipleri gıda güvenliği konusunda çalışmaları aralıksız sürdürüyor. 

DENETİMLER ARALIKSIZ BİR ŞEKİLDE DEVAM EDECEK

Antalya'da İl Tarım Müdürlüğü "Gıda Denetimi Seferberliği" çerçevesinde tatlı, çikolata ve market ürünlerine yönelik denetimler yapıyor. Konyaaltı'nda işletmeleri denetleyen Antalya Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ekipleri, hijyen ve doğru saklama koşulları ile dolapların sıcaklıklarını kontrol etti. Tatlı türleri ve yaş pastadan numuneler alarak laboratuvara gönderdi. 

Denizli'de 18 yaşına bile basmayan ehliyetsiz sürücü kaza yaptı! 1 ölü 1 yaralı... Denizli'de 18 yaşına bile basmayan ehliyetsiz sürücü kaza yaptı! 1 ölü 1 yaralı...

KRİTERLERE UYMAYAN İŞLETMELERE CEZA

Denetimlerin aralıksız süreceğine dikkat çeken yetkililer, “Konyaaltı ilçesinde çok sayıda tatlı ve pasta ürünleri satan işletme var, sorumluluğumuzun bilincindeyiz. Turizmin başkenti olmamız nedeniyle çok daha hassasiyet gösteriyoruz. Eş zamanlı denetimler gerçekleştiriyoruz. Özellikle yaz dönemlerinde iki ay boyunca otelleri denetliyoruz. Sahillerde midye denetimlerini sık yapıyoruz” şeklinde açıklama yaptı. 

CEZALAR ARTTI

Kontrollerde ürün grubuna göre uyulması gereken kriterleri, üretiminden paketlenmesine, saklama koşullarına ve dağıtımına kadar her aşamasını kontrol ettiklerini vurgulayan yetkililer ilgili kriterlere uymayan işletmelere verilen cezaların yükseldiğine dikkat çekti.
 

Muhabir: BÜLENT ÖNER