2004 yılından bu yana her yıl farklı bir ülkede Miss International Queen adıyla düzenlenen Uluslararası Trans Kadınlar Güzellik Yarışması'nın bir benzeri de Türkiye'de yapıldı. Bu kez Antalya'da düzenlenen trans güzellik yarışmasına katılan çok sayıda kişi jürinin karşısına çıkarak birbiriyle yarıştı. 

GÜZELLİK TACI SAHİPLERİNİ BULDU

Antalya'da bir eğlence merkezinde trans bireylere özel bir güzellik yarışması düzenlendi. Güzellik yarışmasında 10'dan fazla trans birey birbirleri ile yarıştı. Yapılan oylama sonucu birinci olan ve sıralamaya giren diğer kişiler, güzellik tacını almaya hak kazandı. Etkinlik sırasında objektiflere yansıyan ve sosyal medyada hızla yayılan görüntüler, büyük yankı uyandırdı.

Kaş'ta elektrik kesintisi: 27 Mayıs Pazartesi günü kesinti uygulanacak mahallelerin tam listesi... Kaş'ta elektrik kesintisi: 27 Mayıs Pazartesi günü kesinti uygulanacak mahallelerin tam listesi...

TRANSEKSÜELLİK NEDİR?

Transseksüellik, kişinin kendisini atanmış cinsiyetine ait hissetmeyerek farklı bir cinsiyet kimliğini benimsemesi durumu olarak ifade ediliyor. Transseksüellik, kişinin cinsiyet kimliğini belirttiği için cinsel yönelim ile karıştırılmaması gerekiyor.


 

Kaynak: HABER MERKEZİ