Vatandaşlara Ramazan Bayramı alışverişine ilişkin önerilerde bulunan Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Adlıhan Dere, merdiven altı ve kalitesiz ürünler konusunda uyarırken güvenilir mahalle esnafından alışveriş yapılması tavsiyesinde bulundu.

Antalya OSB Kadın istihdamı seferberliği! Projeler kadınların yüzlerini güldürüyor Antalya OSB Kadın istihdamı seferberliği! Projeler kadınların yüzlerini güldürüyor

BAYRAM TATİLİ HAREKETLİ GEÇECEK

Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Adlıhan Dere (AESOB) Ramazan Bayramı alışverişi hakkında değerlendirmelerde bulundu. Bayram tatilinin 9 gün olması ve havalarında ısınmaya başlamasıyla birlikte sektörde bir hareketlilik bekleniyor. Dere Ramazan Bayramı’nda piyasaların büyük beklenti içinde olduğunu söyledi. Dere, "Esnaflarımız bu bayramdan oldukça umutlu…” ifadelerine yer verdi.

Adlıhan Dere Bayram Uyarısı

ESNAFLAR BAYRAM ALIŞVERİŞİNİ DÖRT GÖZLE BEKLİYOR

Esnafların Ramazan Bayramı’ndan Umutlu olduğunu söyleyen AESOB Başkanı Adlıhan Dere, “Bayram alışverişleri ile piyasanın canlanmasını dört gözle bekleyen esnaf ve sanatkarlarımız hazırlıklarını tamamladı. Vatandaşlarımız da şimdiden bayramlık, ikramlık, hediyelik gibi ürünlerin alışverişini yapmaya başladı. Bakkaldan, büfecisine, kuruyemişçisinden, pastacısına, şekerciden tatlıcıya, kasaptan manava, ayakkabıcıdan konfeksiyoncuya, berberden kuaföre, şoförden, otelcisine, pansiyoncusuna tüm sektörlerdeki esnaf ve sanatkarımız müşterisini bekliyor. Bayramda ailesini ve sevdiklerini ziyaret edecek olan, tatil veya memlekete gitme planları yapan vatandaşlarımız alışverişlerini esnaf ve sanatkarlarımızdan yaparak hem ekonomiye katkı koyacak hem de esnaflarımızın yüzünün gülmesine vesile olacaktır" ifadalerine yer verdi. 

Bayram Alışverişi Şeker

VATANDAŞLARIN TATİL ROTASI ANTALYA

Bayram tatilinin 9 gün olmasıyla birlikte bazı vatandaşların tatil rotasının Antalya olacağını söyleyen Dere, "Havalarında ısınmasıyla beraber bayram tatilinin de 9 gün olması sebebiyle şehirler arası yolculuk artacak dolayısıyla ‘Turizmin Başkenti Antalya’mızda piyasa canlanacaktır. Özellikle yerli turistler için tatil denilince Antalya vazgeçilmez bir durak noktasıdır. Ülkemizin dört bir yanından gelecek olan kıymetli misafirlerimizi en iyi şekilde ağırlamak için gün sayıyor, herkesi güzeller güzeli şehrimiz Antalya’mıza bekliyoruz”  dedi. 

Konyaaltı Sahili Antalya Kalabalık

UCUZA ALIŞVERİŞ YAPACAĞIM DERKEN SAĞLIĞINIZI RİSKE ATMAYIN!

Vatandaşların bayram alışverişi yaparken dikkatlı olmasını öneren Dere, "Maalesef sektörde yaşanan fiyat dengesizliği ve giderek artan fiyatlarla birlikte sağlıksız, kalitesiz ve merdiven altı üretim artmış durumda. Bunun dışında bir diğer tehlike de tarihi geçmiş ürünleri indirim adı altında ucuz fiyatlara satışa sunuyorlar. Ucuza alışveriş yapacağım derken sağlığınızı riske atmayınız. Sağlıksız ve hijyenik olmayan koşullarda nasıl üretildiği belli olmayan yerler yerine mahallemizin oda üyesi güvenilir esnaf ve sanatkarlarından alışveriş yapınız. Fiyatların yüksek seyrettiği bu dönemde bile esnaf ve sanatkarlarımızda her kesime her bütçeye uygun ürün mevcut. Bayramlık alışverişlerinizde, seyahatlerinizde, aile ziyaretlerinizde, tatlı, tekstil, yiyecek – içecek; pasta, börek, çörek, kuruyemiş, kolonya, kahve, şeker, çikolata, ikramlıklar, vb. ihtiyaçlarınız için bakkal, büfeci, kuruyemişçi, pastacı, tatlıcı, manav, kasap, konfeksiyoncu, ayakkabıcı, zücaciyeci ve hediyelik eşya satıcısı vb. yerli esnaflarımızı kişisel bakım ihtiyaçlarınız için ise kuaför, berber ve güzellik salonu işletmecisi esnaflarımızı tercih ediniz” ifadelerini kaydetti. 

Muhabir: VİLDAN ÖZKAN