Kadın Ritim Grubu'ndan, Antika Pazarı'nda konser Kadın Ritim Grubu'ndan, Antika Pazarı'nda konser

Antalya turizmin başkenti olmasının yanında kültür-sanat etkinlikleriyle de öne çıkıyor.  Sanatseverler izlemekle yetinmeyip çeşitli workshoplara katılarak yapma şansı yakalıyor. Sanatseverlere deyim fırsatı sunan Asil Argun Art Galerisi hem şehir merkezinde hem de genç sanatçılar tarafından workshoplar düzenleniyor.

HEYKELTRAŞ CEM GÜNEY’DEN UYGULAMALI HEYKEL DERSİ

Cumartesi günü Asil Argun Art Galeri, Heykeltraş Cem Güney Çevikbaş’ın önderliğinde 'Sanatla üç boyutlu olarak şekillenmesine doğru bir yola çıkmak ister misiniz?' başlığıyla sunduğu bir workshop’a ev sahipliği yaptı. Katılımcılar sanatçının bir heykeli planlama başlama, yapış aşamaları üzerine görsel bir deneyim edinirken heykel sanatı konusunda da sorular yöneltip bilgilendiler. Ayrıca katılımcılar heykel üzerinde de birebir çalışma, çamura dokunma olanağı buldu. Katılımcılar keyifle geçen workshop sonrası bu tür etkinliklerin toplumun ruh sağlığı için sürekli olması gerekliliğini söyledi. Katılımcılar Asil Argun’a ve Cem Güney Çevikbaş’a bu etkinlik için çok teşekkür etti.

OTİZM FARKINDALIĞINA SANAT KATKISI

Ayrıca bugün 2 Nisan Dünya Otizm günü, bugünün otizme karşı bilinçlenme ve duyarlılık için bir fırsat yaratma günü olduğu bilinciyle Asil Argun Galeri de bir sergi açılışı var. Bu akşam saat 18.30 da 1982 yılında Rusya’da doğan ve 2004 yılından beri Antalya’da yaşayan Yana Ağören, Otizm Farkındalığı sergisi açılışına tüm Antalyalılar davetli. Çocukluğundan başlayarak iç dünyasına yönelik hayal gücünü keşfetmek ve beynin derinliklerini anlamaya dair düşüncelerini geliştirmek en büyük odağı olan Yana, oğlunun doğumuyla birlikte, otizm gibi farklılıkların hayatının ayrılmaz bir parçası haline gelmesi üzerine, plastik sanatlar aracılığıyla bu konuları ifade etmeye yönlenmiş ve bizlere birbirinden anlamlı eserler ile tam anlamıyla görsel bir yolculuk hazırlamış. 

Heykel Yapımı 2

SERGİ AÇILIŞI BU AKŞAM

Sergiye tüm Antalyalıları davet eden Galeri sahipi Asil Argun, "Sizleri Dünya Otizm günü olan 2 Nisan da Açılışını yapacağımız ve 2-14 Nisan tarihlerinde ziyaret edebileceğiniz sergimizde yanımızda görmek, Yana Ağören’in güzel eserleriyle galerimizde 'Otizm Farkındalığı' konusuna destek olmak, anlamak, anlatmak bizim için çok kıymetli. Hepinizi Bekliyoruz" mesajını verdi.

Muhabir: YEŞİM ERTAN