Antalya Büyükşehir Belediyesi, geçmişten miras kalan ata tohumlarını gelecek nesillere aktarmak için çiftçilere hibe ediyor. Dikilmeyen araziler tarıma kazandırılırken, toprakla buluşan tohumlar üretime can katıyor. 

ANTALYA TARIMINA BÜYÜKŞEHİR DESTEĞİ 

Antalya Büyükşehir Belediyesi, yerelden kalkınma projeleri kapsamında ekilmeyen ya da ekilemeyen alanların tarıma kazandırılması amacıyla çiftçilere ata tohumu hibesi veriyor.  Söz konusu projeyle âtıl durumda bulunan veya zorunlu nadasa bırakılan arazilerin tarıma kazandırılmasıyla çiftçilerin desteklenmesi amaçlanıyor. 

Antalya Büyükşehir’den Besicilere Silajlı Tohum Hibesi

ÇİTÇİYE DESTEK SÜRÜYOR

Geçtiğimiz yıllarda Antalya’nın Korkuteli ve Elmalı ilçeleri başta olmak üzere birçok noktada çiftçilere verilen ata tohumu hibesi 2024’de de devam ediyor. CHP’li Muhittin Böcek’in başkanlık koltuğunda oturduğu Büyükşehir Belediyesi yeni dönem de çiftçilere her türlü desteği sağlamak için var gücüyle çalışıyor. 

Muhittin Böcek Hasat Tarım Şapka

20 TONUN ÜZERİNDE DAĞITIM

Antalya Büyükşehir Belediyesi ata tohumu hibesi kapsamında gluten oranı düşük, besin değeri yüksek 7 çeşit tohumun dağıtımını gerçekleştirdi. Onlarca çiftçinin ata tohumlarıyla buluştuğu proje kapsamında şimdiye kadar 20 tonun üzerinde ata tohumu dağıtımı yapıldı. 

Muhabir: VİLDAN ÖZKAN