Mesut Kocagöz Kepez'e hem sevgi hem bahar getirdi Mesut Kocagöz Kepez'e hem sevgi hem bahar getirdi

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Atatürk'ün Samsun'a çıkarak kurtuluş mücadelesini başlattığı 19 Mayıs 1919'un 105’inci yılını coşkulu bir programla kutlayacak. Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı ile Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen programda spor turnuvaları, söyleşiler, fener alayı ve konserler yer alacak. Tüm Antalya'nın davetli olduğu kutlama etkinliğinde bütün Antalya bayraklarla donatılacak. Bu seneki kutlamaların adresi belli oldu... İşte detaylar... 

ANTALYA'DA BÜYÜK KUTLAMA... FENER ALAYI VE KONSER BİR ARADA 

18 Mayıs Cumartesi saat 21.00'de bu kez adres Konyaaltı Beach Park Varyant Meydanı'nda ünlü DJ Burak Yeter'in sahne alacağı 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamındaki kutlamalarda, Antalyalılara müzik ziyafeti sunulacak. Ayrıca, 19 Mayıs Pazar günü saat 19.30'da Konyaaltı Varyant'tan başlayacak Fener Alayı, Cumhuriyet Meydanı'nda sona erecek. Fener Alayı'nın ardından Cumhuriyet Meydanı'nda ünlü sanatçı Buray konser verecek. Buray, saat 21.00'da pop müziğinin sevilen şarkılarını Antalyalılar için seslendirecek.  Kutlamaların ertesi gün devam edeceği etkinlikte bayraklarla tüm halk coşacak. 

ALANYA’DA BAYRAKLARLA DONATILMIŞ YÜZYÜZEYKEN KONUŞURUZ KONSERİ 

Adresin Alanya'da olduğu 19 Mayıs günü coşkuyla kutlanacak. Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Alanya Belediyesi işbirliğiyle düzenlenecek kutlamalarda, 19 Mayıs Pazar günü saat 19.30'da Atatürk Anıtı önünde buluşularak Fener Alayıyla her yer bayraklarla donatılacak. Alanya'daki kutlamalar saat 21.00'de adres Belediye Sarayı arkasında Yüzyüzeyken Konuşuruz grubunun konseri ile devam edecek.

KUTLAMALARDA FUTBOL VE AYAK TENİSİ TURNUVASI

Antalya Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı, 19 Mayıs Atürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında gençlerasında heyecan dolu spor kutlamaları düzenleyecek. Bu kapsamda, 2005-2009 doğumlulardan oluşan takımların katılımıyla gerçekleştirilecek 19 Mayıs Atürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Futbol Turnuvası, Antalya Büyükşehir Belediyesi Futbol Akademisi Halsahalarında gerçekleştirilecek. Ayrı, 15-19 yaş arası gençler ve 20-30 yaş ar yetişkin oyuncuların katmıyla Beach Park Tenis Kortları'nda Mayıs Kupası Ayak Ten Turnuvası düzenlenecek.

ADRES: BÜLENT ECEVİT KÜLTÜR MERKEZİ... ATATÜRK VE BAĞIMSIZLIK SÖYLEŞİSİ

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kent Tarihi ve Tanıtım Daire Başkanlığı'nın da bayraklarla donatıldığı 19 Mayıs 1919'un 105. yılında Atatürk ve Bağımsızlık Söyleşi ve Dinletisi düzenleyecek. Kutlama 18 Mayıs Cumartesi saat 20.00'de olacak.  Bu kez adres Bülent Ecevit Kültür Merkezi olacak. Katılımcılar arasında Emekli Albay ve tarihçi Suat Akgül "Atatürk ve Tam Bağımsızlık" konulu söyleşi yapacak. Ayrıca Ozan-Antropolog Himmet Cansız da "Türk Gençliğine Mektup" konulu bir söyleşi gerçekleştirecek. Ozan İbrahim Koç ise "Işığım Atatürk" isimli türkü dinletisiyle etkinliğe renk katacak.

Kaynak: Antalya Büyükşehir Belediyesi-Bülten