Antalya'da Güzel Sanatlar Derneği (GÜSAD) 15 Nisan Sanat Günü'nü 'Bahar Karma Sergisi'yle kutladı. Aydın Kanza Sanat Galeri'de açılan sergiye sanatseverlerin ilgisi yoğun oldu. 

Torosların güney yamaçlarında festival heyecanı! Mersin Mut'ta pehlivanlar er meydanına çıkacak Torosların güney yamaçlarında festival heyecanı! Mersin Mut'ta pehlivanlar er meydanına çıkacak

SERGİYE YOĞUN İLDİ

15 Nisan Sanat Günü dolayısıyla Antalya Güzel Sanatlar Derneği (GÜSAD) üyeleri tarafından üretilen eserlerin sergilendiği  'Bahar Karma Sergi' dün saat 17.00'de açıldı. Sergi açılışına Antalya Büyükşehir Belediyesi Turizm Müdürü Selma Gençel, Muratpaşa Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Gülnur Karaaslan ve GÜSAD Başkanı Ertuğrul Hepgüzel katıldı. Sergiye katılan sanatseverler, anatçıları tebrik ederek Dünya Sanat Günü'nü kutladı.

DÜNYA SANAT GÜNÜ NEDEN KUTLANIYOR?

Dünya Sanat Günü, her yıl Nisan ayının 15. günü kutlanan, sanat etkinlikleri düzenlenip cadde ve sokakların sanat eserleri ile süslendiği bir gün olarak kabul ediliyor. 2011 yılında Uluslararası Sanat Derneği'nin Meksika'da yapmış olduğu toplantıya katılan Türk sanatçı Bedri Baykam'ın önerisiyle, 15 Nisan'ın Dünya Sanat Günü kutlanıyor. Ayrıcı 15 Nisan Leonardo da Vinci'nin doğum günü olması nedeniyle de bu günün tercih edildiği söyleniyor. 2012 yılından bu yana kutlanan sanat gününe bir katkıda GÜSAD Sergisiyle gerçekleşti. Açılışta keman dinletisi ve tango gösterisiyle yapılan sunumlar katılımcılardan tam not aldı.  GÜSAD Bahar Sergisi  20 Nisan akşamına kadar Aydın Kanza Parkı içindeki Muratpaşa Belediyesi Sanat Galerisi'nde sanatseverlerin ziyaretine açık olacak.


 

Muhabir: YEŞİM ERTAN