Termometrelerin 40 dereceyi gösterdiği Antalya'da Konyaaltı sahili vatandaşların akınına uğrarken, sıcaktan bunalan bazı vatandaşlar ise ilginç yöntemlerle serinlemeye çalıştı. Kimisi su ile doldurduğu kamyonet kasasında serinlemeye çalışırken, kimileri ise su kanalına masa ve sandalye attı. 

ANTALYA’DA SICAKLIK 40 DERECEYE KADAR YÜKSELDİ  

Turizmin başkenti Antalya’da öğlen saatlerinde hava sıcaklığının 40 derece, deniz suyu sıcaklığının ise 25 derece ölçüldü. Antalya'da sıcaktan bunalan vatandaşlar soluğu kentin dünyaca ünlü Konyaaltı sahilinde aldı. Bazı vatandaşlar denize girerek serinlemeye çalışırken, kimi vatandaşlar ise şemsiye ile bazıları da ağaç gölgelerinde sıcaktan korunmaya çalıştı. Bazı vatandaşların ise serinlemek için bulduğu ilginç yöntemler sosyal medyada gündem.

KAMYONETİN KASASINI HAVUZ YAPTILAR 

Kamyonetin kasasını naylon ile kaplayan bir vatandaş kasaya doldurduğu suya çocukları da alarak serinlemeye çalıştı. Seyir halinde olan ve çevredekilerin şaşkın bakışları arasında su dolu kasada çocuklar bunaltıcı sıcakta serinlemeye çalıştı. Bir başka noktada ise Cam Piramit içerisindeki alanda vatandaşlar su içerisine masa ve sandalye atarak serinlemeye çalıştı. Birkaç metre yanlarında ise çocukların oyun havası eşliğinde suda eğlenceli vakit geçirmeleri görüntülere yansıdı. 


                                   

Kaynak: İHA