Akseki Kaymakamı Saliha Karataş ile Belediye Başkanı İlkay Akca, bayramın ilk günü ilçe genelinde düzenlenen bayramlaşma programlarına katıldı. 31 Mart yerel seçimlerinin ardından belediye başkanlığına seçilen İlkay Akca ile Akseki Kaymakamı Saliha Karataş, ilçede önce Jandarma İlçe Komutanlığı ardından ise emniyet güçleri ve vatandaşlarla bayramlaştılar. 

AKSEKİ İLÇESİNDE YEREL YÖNETİCİLER KADIN!

Daha önce Akseki Kaymakamlığı’na atanan Saliha Karataş’ın ardından, 31 Mart yerel seçimlerinde ise belediye başkanlığına kadın aday İlkay Akca seçildi. İlçede merkezi ve yerel yönetimin kadınlara geçmesinden dolayı vatandaşlar büyük mutluluk duyuyor. Göreve başladıktan hemen sonra ilçede yaşanan sorunların çözümü için harekete geçen Belediye Başkanı Akca, Ramazan Bayramının ilk günü bayramlaşma turuna çıktı. 

İLKAY AKCA HAKKINDA… 

2004 yılında Cumhuriyet Halk Partisi'ne üye oldu. Siyasi kariyerine 2004 yerek seçimleri saha çalışmalarıyla başladı. 2008-2010 yıllarında İl Kadın Kolları İl Sekreterliği yaptı. 2011'de Kepez İlçe Seçim Komitesi, 2012-2016 yıllarında kadın kolları merkez yürütme kurulunda bilişim, basın ve Akdeniz Bölgesi Sorumlusu olarak görevlerini yürüttü. 2014 Cumhurbaşkanlığı Seçim Komitesi, 2015 Genel Seçim Komitesi ve 2018-2020 yıllarında Antalya İl Sekreterliği görevlerinde yer aldı. 2024 Yerel Seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Akseki Belediye Başkan adayı oldu.

Muhabir: BÜLENT ÖNER