Yaz sezonuna girilen bu dönemde sezon zamları da devam ediyor. Yurtiçi ve yurtdışından milyonlarca turistin akın edeceği Antalya’da sezona girerken önceki zam kararının üzerinden bir ay bile geçmeden taksicilerden bir zam haberi daha geldi. 

ANTALYA'DA 20 GÜN İÇİNDE İKİNCİ ZAM! TAKSİLER CEP YAKACAK

Antalya'da toplu ulaşıma yapılan zamlar ve yaklaşan taksilerdeki yeni zam kararı, vatandaşların tepkisine neden oluyor. Kısa sürede çığ gibi büyüyen tepkilere rağmen, taksicilerin aldığı yeni zam kararı, özellikle yaz sezonuna girilen bu dönemde Antalyalıları endişelendiriyor.Taksi ücretlerine yapılan bu ardı ardına gelen zamlar, Antalyalıları ve şehirdeki turistleri olumsuz etkilemeye devam ediyor. Artan yaşam maliyeti ve ulaşım giderleri, Antalyalıların günlük yaşamlarını zorlaştırırken, yaz sezonunun da bu zamlardan nasıl etkileneceği merak konusu.

ANTALYA'DA TAKSİ TARİFELERİ BÖYLE OLACAK... 

Geçtiğimiz haftalarda yapılan zamlarla taksi ücretlerine yüzde 25'e varan artışlar uygulanmıştı. Ancak, bu zam kararının ardından sadece bir ay bile geçmeden yeni bir zam haberi geldi. 1 Haziran itibariyle taksilere yüzde 20 zam yapılacak. Bu durum, özellikle Antalya'nın yoğun turist trafiğiyle karşı karşıya olduğu dönemde vatandaşların cebinde daha fazla hissedilecek. Yapılan yeni düzenlemeyle birlikte taksimetre açılış ücreti 25 TL olarak belirlenirken, kilometre başı ücret ise 30 TL olacak. Ayrıca, indi-bindi ücreti de 100 TL'ye yükselecek. Bu yeni zam kararı, Antalyalıları ekonomik olarak daha da zorlayacak gibi görünüyor.

Muhabir: HANDE TURAN KUMAŞ