Türkiye Cumhuriyeti'nin Ebedi Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün çocuklara armağan ettiği, aynı zamanda da milli egemenliğin sembolü olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tüm yurtta coşkuyla kutlandı. Kutlamalarda skandal görüntülere de imza atıldı. Ülke genelinde çeşitli organizasyonlar düzenlenirken, AK Parti'li Ordu Büyükşehir Belediyesi'nin Atatürk'e yer vermediği 23 Nisan etkinliği ise tepki çekti.

ATATÜRK RESMİNE YER VERMEDİLER

Ordu Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliklerinde Atatürk resmine yer vermedi. Söz konusu durumun, CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel'e bildirilmesinin ardından harekete geçildi. Milletvekili Adıgüzel'in girişimiyle birlikte Atatürk resmi, alana alkışlar eşliğinde asıldı.

"GÖRMEZDEN Mİ GELECEKSİNİZ?"

Söz konusu anları sosyal medya hesabı Twitter (X) üzerinden paylaşan Adıgüzel, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'ya da seslendi. Milletvekili Yerlikaya, Bakan Yerlikaya'ya hitaben şunları kaydetti:

"Burası AKP'li Ordu Büyükşehir Belediyesi'nin alan düzenlemesinden sorumlu olduğu 23 Nisan etkinlik alanı.

Alanda Atatürk resminin olmadığının bildirilmesi üzerine müdahele ettik. O resmi oraya alkışlar içinde astırdık.

Şimdi soru şu İçişleri bakanı Sayın Ali Yerlikaya,

Ordu Büyükşehir Belediyesine de Atatürk'e gereken saygı ve hassasiyeti göstermediği için soruşturma ve müfettiş görevlendirmesi yapacak mısınız?

Antalya Orman Bölge Müdürü Zafer Derince oldu Antalya Orman Bölge Müdürü Zafer Derince oldu

Yoksa AKP'li belediye diye görmezden mi geleceksiniz?

Duyarlılık gösterip beni arayarak bilgilendiren tüm yurttaşları ve velileri saygı ve sevgi ile selamlıyorum.”

Kaynak: HABER MERKEZİ