Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO), Antalya ve TR61 Bölgesi’ndeki (Antalya, Isparta, Burdur) iş insanlarını “ATSO B2B Networking” etkinliğinde bir araya getiriyor. 23 Mayıs 2024 tarihinde gerçekleşecek ATSO B2B Networking etkinliğinde, yapay zekâ destekli platform ile uluslararası yeni nesil iş birlikleri oluşturacaklarını kaydeden ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bahar, “Odamızda faaliyet yürüten 49 Meslek Komitemiz ile bu faaliyetlere yenilikçi çözüm ve öneriler sunan firmaların bir araya geleceği etkinliğimizde, üyelerimizin ticari potansiyellerine destek vermeyi hedefliyoruz” diye konuştu. 

ANTALYA İÇİN ÖNEMLİ BİR ETKİNLİK

Antalya’nın kalkınması ve katma değerli üretimin artması için önemli bir etkinliğe imza attıklarını belirten ATSO Başkanı Bahar, “Bölgemiz için ticaretin, ihracatın ve dijitalleşmenin geliştirilmesine önemli bir katkı sunacak etkinliğimizde, kısa sürede sonuç odaklı ve etkili bir networking etkinliği olacak. Burada asıl hedefimiz, katma değerli ürün sayısının artırılması, ihracatta kentimizin rekabet avantajının korunması ve ileri teknoloji ürünlerin hızla Antalya’mızda yaygınlaşmasını sağlamak. Bu yüzden hızlı kararlar alarak sonuç alan faaliyetler geliştirmek zorundayız. Bu perspektif ve vizyonla çalışmalarımızı hayata geçirmek, kentimize ve ülkemize karşı sorumluluğumuz.” 

ANTALYA’NIN İLK YAPAY ZEKÂ DESTEKLİ ETKİNLİĞİ 

Yapay zekâ destekli “B2B Matchmaking” teknolojisinin kullanılacağı etkinliğin, katılımcıların projelerine, iş geliştirme faaliyetlerine ve devam eden çalışmalarına büyük bir katkı sağlayacağını ifade eden Başkan Ali Bahar, “Mevcut girişimcilerimiz iş ağlarını daha da geliştirme fırsatı bulacaklar ve girişimci adaylarımızın da yatırımcılar ile buluşmasına, yeni iş birliği imkanları oluşturmasına katkı sağlayacağız. ATSO’da 49 meslek komitesinde faaliyet gösteren grup üyelerinin ve katılımcıların kısa sürede birbirlerini etkin olarak tanımalarını sağlayarak, ticari ilişkilerini güçlendirmeyi hedefliyoruz. Bu hedefle, bölgemizin ticari ve sanayi kapasitesi ile iş birliği imkânlarının gelişmesine de katkı sağlayacağız” ifadelerini kullandı. Uluslararası bir platformda iş dünyasının bir araya geleceğini ifade eden Başkan Bahar, “Hibrit olarak gerçekleştireceğimiz etkinliğimiz, Trendyol ana sponsorluğunda, Ideasoft ve Sipay başta olmak üzere birçok firmanın da sponsor olarak katkı sağladığı, alanında uzman konuşmacıların yer aldığı ücretsiz bir etkinlik” sözlerini sarf etti.

Vatandaşa müjde! Antalya’da en ucuz klimaları burada Vatandaşa müjde! Antalya’da en ucuz klimaları burada

"DOĞRU MÜŞTERİ VE İŞ ORTAĞI EŞLEŞMESİNİ HEDEFLİYORUZ" 

Üyelerinin ticari değerler oluşturması ve sektörün en iyilerini bir araya getirmek istediklerini ifade eden Başkan Ali Bahar,“Her bir üyemiz bu etkinlik ile iş potansiyeline uygun olan 10 firma ile B2B Networking iş görüşmeleri gerçekleştirebilecek. Üyelerimiz isterlerse etkinliğe çevrim içi olarak da katılım sağlayabilecekler. Bu sayede teknolojinin tüm imkânlarından sonuna kadar yararlanmış olacağız” diye konuştu. Yenilikçi teknolojilere ve girişimciliğe büyük önem verdiklerini dile getiren ATSO Başkanı Bahar, “Yenilikçi bir konsept ve benzersiz bir yapay zeka teknolojisi ile üyelerimizi buluşturmayı ve onların en doğru müşteri ve iş ortağı adayları ile ikili iş görüşmeleri yapmalarını sağlamayı hedefliyoruz. Üyelerimizin ticari değer oluşturmalarına destek olmak ve sektörün en iyileri ile bir araya getirmek, bizim en büyük hedeflerimizden biri. Bu heyecanla etkinliğimize tüm üyelerimizi ve girişimcilerimizi bekliyoruz” dedi.

Kaynak: İHA