Burdur Devlet Hastanesi Başhekimi Opr. Dr.Murat Yüksel, 11 Aralık 2023 tarihinde hizmete giren Burdur Devlet Hastanesi'nde 80 bin 886 acil serviste, poliklinikte 236 bin 621 kişiye tedavi uygulandığını belirtti. 3 bin 423 üretimin gerçekleştirildiğini anlatan Opr. Dr.Murat Yüksel, "901 hastamız yoğun bakım ünitelerinde tedavi oldu. Şu ana kadar 5 bin 542 hastamız da servislerde yatarak tedavi oldu" diye konuştu.

HASTANENİN EKSİKLİKLERİ TAMAMLANDI

Burdur Devlet Hastanesi Anjiyo Ünitesi'nin bayramdan sonra hizmete gireceğini dile getiren Opr. Dr.Murat Yüksel, "Eksiklerimizi tamamladık. Anjiyo ünitemiz bayramdan sonra hizmete girecek. Kemoterapi ünitemizde onkoloji uzmanlığımızın görevine başladı. Oda koşullarının ardından iyileşme ünitemiz de hizmete gireceğiz" dedi.

Birçok çocuğun travma sebebi! Birçok çocuğun travma sebebi!

HASTANE UZMAN KADROSUYLA HASTALARA DERMAN OLUYOR

Opr. Dr.Murat Yüksel, şunları söyledi:

"Hastanemizde şu anda 36 yataklı üçüncü basamak, 18 yataklı ikinci basamak ve 11 yatakta yoğun bakım olmak üzere 65 yoğun bakım yatağımız bulunuyor. 5. üçüncü basamak yeni doğan yoğun bakımlı, 12 ikinci basamak yeni doğan yoğun bakım yatağımız var. Hastanemizde şu an için eksik Branşımız mevcut değil. Hastanemizde 101 uzman ve 23 pratisyen hekim görev yapmaktadır."

Kaynak: DHA