AK Parti hükümeti tarafından açıklanan ‘Tasarruf Tedbirleri’ hakkında konuşan CHP Antalya Milletvekili Mustafa Erdem açtı ağzını, yumdu gözünü. CHP’li Erdem, iktidar tarafından açıklanan tedbirleri, “Dostlar alışverişte görsün tasarruf paketi” şeklinde yorumladı. 

‘DOSTLAR ALIŞVERİŞTE GÖRSÜN TASARRUF PAKETİ’

Plan ve Bütçe Komisyonu'ndaki kanun teklifi görüşmelerinde söz alan CHP Antalya Milletvekili Mustafa Erdem, iktidarın açıkladığı ‘Tasarruf Tedbirleri’ni eleştirdi. Milletvekili Erdem, “Vatandaş seçimde kulağınızı çekince ve en küçük belediyenize bile sirayet eden şatafat düşkünlüğünüz deşifre olunca kamu kaynaklarında tasarruf yapacağız diyorsunuz. Bunların içinde dolar garantili köprüler, otoyollar yok. Uçak inmeyen garantili havaalanları yok. Vergi borçları silinen yandaş müteahhitler yok, sarayın günlük 33 milyon harcaması yok. Yani ‘Dostlar Alışverişte Görsün Tasarruf Paketi’ bu paket” dedi.

AK PARTİ’YE DIŞİŞLERİ ÜZERİNDEN VAKIF ELEŞTİRİSİ

Konuşmasında, Dışişleri Teşkilatını Güçlendirme Vakfı kurulmasına ilişkin kanun teklifini de eleştiren CHP’li Erdem, “Dünyada benzeri olmayan bir vakfın kurulması amaçlanmakta. Ülkenin dış politikasını temsil eden bir bakanlığa paralel bir yapı kurarak adeta yetki devri yapmak bu ülke için tehlikeli değil midir? Kanunla vakıflar kurup, 5072 sayılı kanunun kapsamı dışında bıraktınız bu vakıfları; çünkü kanunla kurulan vakıflara bütçeden para aktarılabiliyor. Vakıflar da bu parayı herhangi bir bütçe kısıtlaması olmadan, hesap vermeden kullanabiliyor. Peki, bu hangi tasarruf tedbirine uyuyor?” diye konuştu. 

Antalya’da seçimi kaybeden AK Parti sahaya indi! Antalya’da seçimi kaybeden AK Parti sahaya indi!

MESUT KOCAGÖZ’ÜN TUTUKLULUĞUNA TEPKİ

Teleferik kazası sonrası hukuksuz bir şekilde tutuklanan Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz' ü de tekrar gündeme taşıyan Mustafa Erdem açıklamasında, “Bilirkişi raporları ile suçsuzluğu belgelenen Antalya Kepez Belediye Başkanımız Mesut Kocagöz’ün de siyasi bir kararla halen cezaevinde tutulmasını da kınıyorum, Belediye Başkanımız derhal serbest bırakılmalıdır” ifadeleriyle komisyon üyelerine ses yükseltti. 

Muhabir: VELİ AKOĞLU