Antalya'da psikolojik sorunları olduğu öne sürülen 50 yaşındaki T.A. adlı kadın, yine elektrik panosunu yumruklayınca apartmanın elektriği kesildi. Üstündeki kıyafetleri de çıkardığı görülen kadının panoyu tahrip etmesi nedeniyle binanın elektriği kesildi. Bunun üzerine komşuları, T.A.'yı sakinleştirmeye çalıştı. Kadının sakinleşmediğini gören komşuları, durumu 112 Acil Çağrı Merkezi'ne bildirdi. İhbar üzerine adrese çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Polisin apartmanın dışına çıkardığı T.A., bölgedeki en yakın hastaneye kaldırıldı.

Antalya'da kayıp genç kız her yerde aranıyor! Antalya'da kayıp genç kız her yerde aranıyor!

"CEZAİ EHLİYETİ YOK, BİZE HER ŞEYİ YAPABİLİR"

Apartmanın 2'nci katında oturan 55 yaşındaki Bilge Sümer "Artık yeter yani. Burası 7 kat, 35 hane ama 35 haneye de günah. Biz günde 5-6 defa polis çağırmak zorunda mıyız? Bekçi geliyor bir şey yapamıyor, polis geliyor bir şey yapamıyor. Ambulans geliyor bir şey yapamıyor. Kim yapacak. Kimden isteyeceğiz yardımı. Bize de yazık değil mi. Ona da yazık, bize de yazık. Yaşlısı var, genci var günah ya. Kızın biri 1 saat işe geç gitti. Benim torunum inemiyor aşağıya. Onun cezai ehliyeti yok, bize her şeyi yapabilir ama biz ona bir şey yapamıyoruz. Zaten yapmak istemiyoruz. Bunu artık birileri duysun" dedi.

"35 HANEYİ TEK BAŞINA REHİN ALMIŞ DURUMDA"

Bir diğer apartman sakini Yaprak Sipahioğlu ise "Yaklaşık 20-22 yıldır bu apartmanda oturuyoruz. Bu apartman sakiniyiz. Artık çok da sakin değiliz. Akli dengesi çok da yerinde değil, biz onu apartman olarak benimsedik ama artık çok ciddi tehlike arz ediyor. Çünkü sadece apartmanın içerisinde değil, dışında da. Burada ticarethaneler var, zarar veriyor. Apartmanda en büyük endişemiz yangın çıkması. Hatta bugün kendisini elektrik çarptı. Nasıl müdahale edeceğimizi de şaşırdık. Açıkçası korkuyoruz ve gerçekten bıktık. 35 haneyi tek başına rehin almış durumda. Tabii ki, biz de diyoruz akli dengesi yerinde değil keza olsa zaten bunu yapmaz. Dolayısıyla biz de istemiyoruz hani olay buralara kadar gelsin ama artık gerçekten bıktık. 3 mahalleyi birden karıştırdı tek başına. Artık yanından geçemiyoruz apartmanda. Çoluğumuz var, çocuğumuz var, yaşlı var. Ben sabah işe gideceğim gidemiyorum. Kimse bunu yaşamak istemiyor, artık ne yapılması gerekiyorsa yapılsın bu durum da sona ersin" diye konuştu.

İlgili Haberler:

Kaynak: DHA