Antalya’nın Muratpaşa ilçesi sınırları içerisinde yer alan apartmanın 1’inci katında yaşayan ve psikolojik sorunları olduğu öğrenilen 50 yaşındaki kadın yaptıklarıyla adeta komşularını canından bezdirdi. Apartmanın içerisindeki eşyaları kıran, asansörün camını yumruklayan ve elektrik kablolarını kesen kadın ortalığı savaş alanına çevirdi. 

ORTAK ALANDA NE VARSA KIRIP DÖKTÜ 

Gençlik Mahallesi Tınaztepe Caddesi üzerinde yer alan 5 katlı apartmanda yaşayanlar bugünlerde oldukça tedirgin. Apartmanın 1’inci katında yaşayan T.A. isim kadın, binada ortak kullanılan eşyaları kırdı. Kadın bununla da kalmayarak binanın elektrik panosunda bulunan elektrik kablolarını kesti. Zaman zaman ise sinirlerini kontrol edemeyerek bina asansörünün camlarını yumrukladığı görüldü. 

APARTMAN SAKİNLERİ KORKU İÇİNDE

Yaşananların ardından apartman içerisi adeta savaş alanına döndü. Apartman sakinlerinin ihbarıyla adrese gelen polis ekiplerinin ise kadına işlem yaptığı ve ikna etmekte zorlandığı ifade edildi. Güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerde kadının merdiven demirlerini sökmeye çalıştığı, işletmelerin camına sopa ile saldırdığı ve işletme sakinlerini kovaladığı görüldü. Apartmanda yaşayanlar ve işletme sakinleri kadının camlarını kırdıklarını ifade ederek bir an önce önlem alınmasını istedi. Bazı apartman sakinleri ise korkudan annelerinin aşağı inemediğine dikkat çekti.  

“KENDİMİZİ GÜVENDE HİSSETMİYORUZ”

Yaşananları anlatan bina sakini Özcan Zengin, “Komşumuzun hasta olduğunu düşünüyoruz. Bütün dükkanları kırdı, geçirdi. Gördüğünüz gibi içerideki elektrik tesisatları da dahil olmak üzere herkese zarar veriyor. Artık yani biz apartman sakinleri olarak dayanamıyoruz. Buna bir çözüm istiyoruz” derken, apartmanın altında işletmesi bulunan Elif Karaman, “Polis gelip alıyor, götürüyor. Sakinleşince geri geliyor. Yani bir çözüm bulamıyoruz” diye konuştu. 

Esnaf İbrahim Doğankaya ise “Belden aşağısı çıplak olarak geziyor. Rahatsız oluyoruz, ne yaptığını biz de bilmiyoruz. Biz çok rahatsızlık duyuyoruz, tedirginiz” diyerek 50 yaşındaki komşusuna zerzenişte bulundu. 

Müebbet hapis cezası bulunan firari sanık operasyonla yakalandı Müebbet hapis cezası bulunan firari sanık operasyonla yakalandı


 

Muhabir: ERTUĞRUL GÜN