Antalya'daki teleferik kazasında yaşamını yitiren Memiş Enes Gümüş’ün ailesi, CHP'li Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz hakkındaki şikayetini geri çekti. 

MESUT KOCAGÖZ’DEN ŞİKAYETÇİ OLMADILAR!

Antalya’da yaşanan teleferik kazasının ardından gözaltına alınarak tutuklanan Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz, 11 Haziran’da hakim karşısına çıkacak. Duruşma öncesi yaşanan gelişmeyse Kocagöz cephesinde heyecan yarattı. Teleferik kazasında hayatını kaybeden Memiş Enes Gümüş'ün ailesi şikayetlerini geri çekti. 

Mesut Kocagöz Makam Ayakta

27 YILA KADAR HAPİS CEZASI İSTENİYORDU

Antalya'da bir kişinin hayatını kaybettiği, yedi kişinin de yaralandığı teleferik kazasında iddianame hazırlandı. Savcılık tutuklu Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz dahil 12 kişi hakkında iki suçtan 27'şer yıla kadar hapis cezası talep etti. Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı'nın hazırlayıp Antalya 6. Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderdiği 36 sayfalık iddianamede 3'ü çocuk 16 müşteki ve suçtan zarar gören 146 kişi yer aldı. 

Antalya’daki Teleferik Kazazedelerini Üzen Haber 4

ANTALYA’DA TELEFERİK KAZASI NASIL OLMUŞTU?

Sarısu mevkisindeki teleferik tesisinde 12 Nisan'da meydana gelen kazada parçalanan kabinden düşen 1 kişi hayatını kaybetmiş, aynı kabindeki 2'si çocuk 7 kişi yaralanmıştı. Diğer kabinlerden tahliye edilen 11 kişi de kontrol amaçlı hastaneye kaldırılmıştı. Sistemin durması nedeniyle havada asılı kalan 24 kabindeki 174 kişi ise AFAD'ın koordinasyonunda yaklaşık 22,5 saat süren çalışmaların sonunda kurtarılmıştı. Kazaya ilişkin gözaltına alınan 14 şüpheliden aralarında eski ANET Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü olan Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz ile A.B.S, O.E, S.T. ve S.Y. tutuklanmıştı. Diğer 8 şüpheli adli kontrol şartıyla, R.T. ise savcılık tarafından serbest bırakılmıştı.
 

Muhabir: BÜLENT ÖNER