Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, 10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan "Dünya Engelliler Haftası" kapsamında Kemer'deki engelli bireyler ve aileleriyle bir araya geldi. Başkan Topaloğlu, engelli bireylerle ve aileleriyle birebir ilgilenerek onların ihtiyaçlarını sordu ve sohbet etti.

BAŞKAN TOPALOĞLU ENGELLİLER VE AİLELERİYLE BİREBİR İLGİLENDİ 

Dünya Engelliler Haftası, engelli bireylerin haklarına ve yaşamlarına dikkat çekmek amacıyla her yıl 10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanır. Bu hafta boyunca çeşitli etkinlikler düzenlenerek engelli bireylerin toplumda daha görünür olmaları ve haklarının savunulması hedeflenir. Kemer Belediye Başkanı Topaloğlu, bu kapsamda düzenlenen programda yaptığı açıklamada, Dünya Engelliler Haftası'nın önemine vurgu yaparak, "Engelli kardeşlerimiz için yılda bir gün yetmiyor ancak biz zaman zaman onlarla bir araya gelerek destek olmaya çalışıyoruz. Hem hükümet olarak hem de yerel yönetim olarak engelli vatandaşlarımızın engelsiz bir ortamda yaşamalarını sağlamak için çaba gösteriyoruz" dedi. Programda engelli bireyler müzik eşliğinde dans ederek keyifli vakit geçirdi. Bu tür etkinliklerin engelli bireylerin topluma katılımını artırdığına dikkat çeken Başkan Topaloğlu, engelli bireylerin toplumda daha fazla yer alması için çalışmaların devam edeceğini belirtti.

ENGELLİLER İÇİN DÜZENLENEN ETKİNLİKTE KİMLER VARDI? 

Program, Kemer Belediyesi'nin destekleriyle bir otelde gerçekleştirildi. Başkan Topaloğlu'nun yanı sıra eşi Fikriye Topaloğlu, Kemer Belediyesi Sağlık İşleri Müdürü Özden Sayındaş, Antalya Büyükşehir Belediyesi Kemer Engelli Hizmet Merkezi Birim Sorumlusu Filiz Öğüt, Türkiye Sakatlar Derneği Kemer Temsilcisi Figen Yıldırım ve Kemer Marifetli Eller Başkanı Şadiye Beşe gibi önemli isimler de programa katıldı. Başkan Topaloğlu, engelli bireylerle ve aileleriyle birebir ilgilenerek onların ihtiyaçlarını sordu ve sohbet etti.

Konyaaltı Belediye Başkanı Cem Kotan bir seçim vaadini daha gerçekleştirdi! Konyaaltı Belediye Başkanı Cem Kotan bir seçim vaadini daha gerçekleştirdi!

Kaynak: İHA