Bu yıl 10'ncusu düzenlenen Merrell Run To Sky Yarışları, düzenlenen ödül töreni ile sona erdi. Yarışlarda dereceye giren sporculara ödülleri verildi.

KEMER'DE MERRELL TO SKY YARIŞMASI SONA ERDİ

Kemer Belediyesi'nin destekleriyle düzenlenen 10’ncu Merrell Run To Sky Yarışları'na 30 ülkeden 1000’e yakın sporcu katıldı. Sporcular, 65 kilometrelik Berg Sky Race, 27 kilometrelik Run to Sky ve 12 kilometrelik KemerRun etaplarında dereceye girebilmek için ter döktü. Gece ve sabah saatlerinde verilen startlarla başlayan yarışlarda sporcular, Kemer'in doğal güzellikleri içerisinde koştu.

TÜRKİYE'NİN İLK SKYRUNNİNG YARIŞMASI 

Türkiye'nin ilk skyrunning yarışı olma özelliği taşıyan yarışların sabah startını, Kemer Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Derya Baytekin ile Kemer Belediyesi Meclis Üyesi Cansın Efir verdi.

DERECEYE GİREN SPORCULAR ÖDÜLLERİNE KAVUŞTU

Yarışlar sonunda Mustafa Ertuğrul Aker Parkı’nda ödül töreni düzenlendi. Ödül töreninde dereceye giren sporculara ödülleri verildi. Sporcuların ödüllerini, Kemer Kaymakamı Ahmet Solmaz, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu ve diğer protokol üyeleri verdi. Ödül töreninden sonra açıklama yapan Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Kemer’de spor etkinliklerinin devam ettiğini söyledi. 

Alex De Souza: "Hazır mısın Antalya?" Alex De Souza: "Hazır mısın Antalya?"

KEMER ARTIK SPOR DESTİNASYONU BÖLGESİ

Başkan Topaloğlu, Run To Sky Yarışlarına bini aşkın sporcunun katıldığını ifade ederek, “İnanılmaz bir yarış oldu. Kemer’imizin artık bir spor destinasyonu olduğunu herkes kabul etti. Alternatif spor etkinliklerine Kemer olarak destek vermeye devam edeceğiz. Yarışa katılan tüm sporcuları tebrik ediyorum.” dedi. 

KEMER BELEDİYESİ SPOR ETKİNLİKLERİNİ DEVAM EDECEK

Kemer Belediyesi Meclis Üyesi Cansın Efir ise yarışların hem eğlencenin hem sporun hem de turizmin bir arada olduğu güzel bir organizasyon olduğunu söyledi.  Organizasyonun Kemer’e marka değer kattığına dikkat çekerek, “Yarışlar her sene daha da iyi oluyor. Bu organizasyona ev sahipliği yapmaktan dolayı mutluluk duyuyoruz. Kemer Belediyesi olarak bu tür organizasyonlara desteğimiz devam edecek.” diye konuştu. 

Kaynak: Kemer Belediyesi / Bülten