Teleferik kazasının ardından ANET A.Ş.’den istifa etmesine rağmen tutuklanan Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz cezaevinden sevenlerine yazdığı mektupla seslendi. Kocagöz mektubunda, “Özgürlük gibisi yok” dedi. 

ÖZGÜRLÜK GİBİSİ YOK!

Antalya Sarısu'da 12 Nisan günü meydana gelen teleferik kazası sonrası taksirle ölüm ve yaralamaya sebebiyet verme suçlamasıyla tutuklanarak Antalya Döşemealtı L Tipi Cezaevi'ne konulan Antalya Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz'ün tutuklu yargılanmasına itiraz edilmişti. İtirazın ret edilmesinin ardından Kocagöz’ün yargılanmasına 11 Haziran’da başlanacak. Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz, yargılama süreci devam ederken cezaevinden ailesini ve sevenlerini duygulandıran bir mektup yolladı. Kocagöz mektubunda ağırlıklı olarak özgürlüğe işaret etti. 

Mesut Kocagöz’ün duygulandıran o mektubu;

Özgürlük çok değerli, hava su gibi
Hasret çok acı
Yalnızlık büyük çile
Hele hiçbir şeyin bedelini ödemeksizin
Demir parmaklıklar arasında olmak
İnsanı çıldırtıyor.
Çaresizlik içinde çare arıyorsun
Adaletin içinde adaletsizlik yaşıyorsun
Dışardaki sevdiklerin sana kavuşamıyorsa
Sen sevdiklerine kavuşamıyorsan
Sesini duyuramıyorsan
Bitiyorsun be arkadaş
Geldim işte
Bitmeden geldim
Hiç kimseyi incitmeden geldim
Ne ezen ne ezilen halkça bir düzen için geldim

YARGILAMA NE ZAMAN BAŞLAYACAK

Antalya’da, 12 Nisan’da bir kişinin öldüğü, 7 kişinin yaralandığı teleferik kazasına ilişkin hazırlanan, Kepez Belediye Başkanı CHP’li Mesut Kocagöz’ün de aralarında olduğu 5’i tutuklu 12 şüphelinin 27’şer yıla kadar hapsi istenen iddianame, 6'ncı Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi. Sanıkların yargılanmasına 11 Haziran’da başlanacak. 36 sayfalık iddianamede, kazada hayatını kaybeden Memiş Gümüş dahil olmak üzere, 150 kişi müşteki sıfatıyla yer aldı. Aynı iddianamede aralarında Kepez Belediye Başkanı seçilen Mesut Kocagöz, ANET Genel Müdür Vekili Ahmet Buğra Samsunlu, Okan Erol ve Serkan Yellice’nin de olduğu 12 kişi de şüpheli olarak yer aldı. Savcılık, 12 şüphelinin, “Trafik güvenliğini taksirle tehlikeye sokma” ve “Taksirle ölüme ve yaralanmaya neden olma” suçlarından cezalandırılmasını istedi. 

Antalyalı emekliler Ankara’da sorunlarını haykıracak! Antalyalı emekliler Ankara’da sorunlarını haykıracak!

Muhabir: BÜLENT ÖNER