Antalya'da semt pazarlarının yanıbaşında yer alan ve ikinci el kıyafetlerin satıldığı bit pazarlarına gösterilen ilgi giderek büyük ilgi görüyor. Dar gelirli vatandaşların akın ettiği bit pazarlarında ikinci el ve defolu giyim ürünleri kapış kapış satılıyor.

MAĞAZALARDAN ALIŞVERİŞ YAPMAK HAYAL OLDU

Mağazalardan giyim ürünü almanın imkânsız hale geldiği bu günlerde vatandaşlar ikinci el ürünlerin satıldığı bit pazarlarına yoğun rağbet gösteriyor. Ucuz ürün almak için sabahın erken saatlerinden pazarların kurulduğu alanlara yönelen vatandaşlar kıyafet ihtiyaçlarını bit pazarıdan tamamlamaya çalışıyor. 50 TL’ye pantolonun 150-200 TL’ye elbise ve 100 TL’ye kadar ayakkabı ve tişörtlerin tezgâha sürüldüğü bit pazarında son yılların en yoğun günleri yaşanıyor.  

Antalya’da görüldü! Hem fare hem kanguru Antalya’da görüldü! Hem fare hem kanguru

HER BÜTÇEYE UYGUN ÜRÜN VAR

Her Çarşamba ve Pazar günleri halk pazarından istifade edebilmek için erken kalkmak ve herkesten erken davranmak gerekiyor. Çünkü pazara şehrin dört bir yanından akın olunca satışa sunulan ürünler de anında tükeniyor. İkinci el ev eşyası ve giyim ürünlerinin de bulunduğu pazarda, dileyen herkes bütçesine göre ürün bulabiliyor.
 

Muhabir: BÜLENT ÖNER